Venemaa valitsus mõistis inglaste ähvardused hukka (0)

Venemaa president Vladimir Putin ja FIFA president Gianni Infantino. Foto: theday.co.uk

Venemaa välisministeeriumi esindaja märkis Interfaxile, et Inglismaal laia kõlapinda saanud maailmameistrivõistluste boikoteerimine ainult kahjustab riikide suhteid ja spordiala.

Venemaa ja Suurbritannia suhted on punasesse tsooni ajanud endise Vene salaagendi Sergei Skripali mürgitamine märtsi alguses. Inglased, kelle heaks Skripal topeltagendina aastaid tagasi töötas, on kindlad, et Skripali tapmiskatse korraldas just Venemaa valitsus.

Nii on Suurbritaania välisminister Boris Johnson juba öelnud, et kui venelaste seotus kinnitust leiab, on raske ette kujutada, kuidas Inglismaa maailmameistrivõistlustele sõitmist toetada. Boikoteerimist nõuavad ka mitmed Inglise meediaväljaanded. Venemaa välisministeeriumil on asjast oma nägemus.

"Skripali mürgitamist, mille uurimine ei ole isegi veel alanud, kasutatakse Briti poliitikute poolt ära. Nüüd nad tahavad meid "karistada" boikotiga," rääkis välisministeeriumi esindaja. "Samal ajal tundub, et nad ei ole isegi veel otsustanud, kes peaks boikotis osalema - kuningliku pere liikmed, valitsus või rahvuskoondis?"

REKLAAM

Kriitiline oli ka Venemaa jalgpalliliidu asepresident Nikita Simonjan. "Alles mõnda aega tagasi ütles Suurbritannia, et sport ei tohiks poliitikasse siseneda, ja nüüd oleme sellises olukorras," mõtiskles Simonjan.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
LIVE: Kas A-grupis saavad asjad selgeks?  (läks!)
ÜLEVAATED
Soccernet.ee Peterburis: Mehhiklased jõid Sotšis kogu alkoholi ära?
SOCCERNET.EE VENEMAAL
RISTNURK
MM-PÄEVIK

Soccernet.ee Venemaal!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed MM-finaalturniirist.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK