Venemaa karikafinaali pääsesid riigi meister ja esiliiga teine meeskond (0)

Venemaa karikavõistluste poolfinaalides olid võidukad riigi meistritiitli kindlustanud Peterburi Zenit ja esiliiga teise koha saanud Himki.

Zenit alistas Moskva Spartaki 2:1. Skoor avati esimese poolaja keskel, kui Sardar Azmoun teenis penalti ja Artjom Dzjuba lükkas selle küljevõrku.

Avapoolaja esimesel üleminutil andis Zelimhan Bakajev tsenderduse ning Aleksandr Sobolev viigistas, suunates peaga palli latipõrkest sisse.

Ometi jõudis Zenit veel enne vaheajavilet eduseisu taastada. Malcom tegi äärel suure eeltöö ja Daler Kuzjajev skooris mõnelt meetrilt.

Teises poolfinaalis lõi Himki juba avapoolajal kolm väravat ja alistas Jekaterinburgi Urali 3:1. Endine Narva Transi ründaja Dmitri Barkov sekkus Himki särgis vahetusest 62. minutil.

Karikafinaal Zeniti ja Himki vahel peetakse laupäeval, 25. juulil.

Jekaterinburgi Ural - Himki  1:3 (0:3)
73. Andrei Panjukov - 11. Jevgeni Gapon, 36. Aleksandr Trošetškin, 37. Artjom Poljarus

Peterburi Zenit - Moskva Spartak  2:1 (2:1)