Vassiljev toetab Voolaidi jätkamist: väline surve nõuab, et keegi peab lendama, aga tegelikult mitte (maestro pikendas Floraga lepingut) (14)

Konstantin Vassiljev. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise kapten ja keskväljamaestro Konstantin Vassiljev avaldas pärast Rahvuste liiga hooaja lõppu toetust koondise juhendajale Karel Voolaidile ja tema treeneritetiimile. 

Voolaidi leping sai koos Rahvuste liiga hooajaga läbi, kuid Vassiljev loodab, et samad mehed jääksid koondise juurde. "Arvestades, milliseid artikleid on viimastel päevadel kirjutatud ja erinevaid häälekaid arvamusi, siis tundub, et väline surve nõuab, et keegi peab lendama, aga tegelikult mina seda ei näe. Treenerid on teinud normaalset tööd, musta tööd ning andnud noortele mängijatele tulevikuks kogemusi. Ma arvan, et tegelikult on Karelil ja tema tiimil veel midagi pakkuda. Ma ei ütle, et neil said mingid käigud ja ideed otsa. Tegelikult toetan nende jätkamist," ütles Vassiljev pärast võõrsil Gruusiaga tehtud väravateta viiki Eesti ajakirjanikele.

Eesti koondis sai C-divisjonis kuue mänguga kolm viiki ja kolm kaotust. Milline on koondises meeleolu? "Kurb on, et oleme viimased, aga paraku on reaalsus selline, et kõik need kolm koondist, kellega mängisime - Armeenia, Põhja-Makedoonia ja Gruusia - ei ole meist nõrgemad ei paberil ega väljakul. Sellel, et meil ei õnnestunud rohkem punkte koguda, on erinevad põhjused erinevates mängudes. Kellelegi ei meeldi kaotada, aga paraku meie ei ole veel sellel tasemel, et koondiselt nõuda iga hinnaga võitu. Kodus olid võimalused, aga see ei õnnestunud."

"Meil oli koosseisus viis-seitse mängijat, kes võiksid ja peaksid olema U21 koondises, kus saada kogemusi ja teha vigu, et aru saada, mis on rahvusvaheline tase. Meie olukord on paraku selline, et treenerid võtavad nad A-koondisesse, sest kuskil on arvatavasti mingi auk tekkinud ja nad peavad seda lappima. Neil läheb aega, et paremat mängu näidata, aga nad teevad tublist trenni ja annavad mängudes endast kõik. Ei ole lihtne tulla rahvusvahelisele tasemele ja nõuda, et oleksid konkurentsivõimeline. Paraku see ongi nii, ei ole midagi teha, nad saavad kogemusi juurde ja loodetavasti läheb edaspidi paremini," märkis Vassiljev.

REKLAAM

Vanameister ei soovinud öelda, kes noortest oleksid potentsiaalsed liidrid, kes tulevikus Eesti koondise kõrgemale aitaksid. Küll aga usub Vassiljev, et olukord läheb paremaks. "Ma ei praegu ei tahaks kedagi esile tuua, sest aeg ja nende mäng panevad asjad paika. Ma olen siin protsessi sees ja tunnen, et midagi hakkab tekkima. See, et järgmised aastad tuleksid paremad, sõltub, kuidas meil läheb, sest vanemad mängijad saavad vanemaks ja nooremad mängijad võtavad koondise enda kätte. Millalgi selgub, kus suunas ja kuidas see läheb. Treeneritetiim andis neile võimaluse - see oli keeruline, sest tuli Rahvuste liiga ja treeneritel polnud võimalust sõprusmängudes testida. Nad peavad testima punktimängudes. Kui nendes mängudes välja ei tule, siis treenerid saavad kriitikat. See kõik teeb nende töö natuke raskemaks. Viimased koondiseaknad tundsin, et midagi hakkab tulema. See ei pea olema kiire, aga viimased kaks kuud mulle meeldisid."

Küsimusele, kas Vassiljevit näeb järgmisel kevadel koondise eest mängimas, kui kutse talle saabub, vastas 36-aastane poolkaitsja: "Pikendasin klubiga (Tallinna FC Floraga - K.I) lepingut ning järgmisel aastal kavatsen väljakul olla. Kui olen Eesti koondise nimekirjas, siis olen selleks valmis, aga selleni on natuke aega."

SEOTUD MÄNGUD
14 kommentaari

Samuel   •  
(90.190.197.***)
Isiklikult arvan kahjuks, et Kostja peaks pidama koondise lahkumismängu
J7P   •  
(46.39.144.***)
Toitja kätt ei hammustata
Matthias Kalev   •  
(87.119.178.***)
2019 aasta kevadel kinnitati Jüri Ratase teise valitsuse siseministriks Mart Helme. Pooleteise ametis oldud aasta jooksul jõudis ta nimetada Soome peaministrit müüjatüdrukuks ja Eesti presidenti emotsionaalselt üles köetud naiseks. Saata homod Rootsi elama. Kurta, et Tallinnas on plahvatuslikult kasvanud neegrite hulk ja et kui neile pähe koputada, kajab sealt vastu õõnespuit.

Helmest paar kuud hiljem astus Eesti rahva silmis kõrgendatud huviga ametisse üks teinegi juustetu härrasmees. Sarnaselt Helmele on temagi järgnevad poolteist aastat möödunud suuresti huvilistele piinlikuse valmistamise ja Eesti rahvusvahelises konkurentsis kehvemas suunas tüürimise tähemärgi all. See mees on Karel Voolaid.

Antud juhul ei ole oluline, kas selles, et mehed nagu Helme ja Voolaid üldse posti said, tasub süüdistada neid endeid või inimesi, kes nad sinna määrasid. Oluline on vaid see, et möödunud esmaspäeval astus Mart Helme oma ametist tagasi, sest oli siseministri positsioonilt avaldanud arvamust, et Eesti oluliseima sõjalise liitlase USA presidendi valimistel on toimunud massiivne võltsing ja ilkunud võitja Bideni üle. Eesti rahval ja tema koalitsioonikaaslastel oli saanud küllalt piinlikest momentidest, õigustuste otsimisest ja iseendale jalga tulistamisest.

Täpselt sama on seis hetkel Voolaidiga. Vassiljev on küll koondise legend ja täielik autoriteet, aga tema poolne eeldus, justkui peaksid fännid igavesti kannatama rahvuskoondise etendatavat tragöödiat, lootuses, et ehk läheb ka nii jätkates kunagi paremaks, on lihtsalt kohatu. Muutust oli tegelikult vaja juba ammu.
kesa   •  
(82.131.95.***)
Eks ta saab aru, et treeneri vahetus võib tal kkoondisekarjääri lõppu kuulutada.
Malfoy   •  
(176.46.61.***)
Siin räägib selge kartus koondisekoha kaotuse pärast. Ja ilmselt ka põhjendatult, kui keegi välismaalt tuuakse. Mugavusstsoon saaks läbi.
A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Kodanik Kalev paistab olema idioot, kes ei suuda oma erakondliku kuuluvust/eelistust isegi jalkaportaalis enda teada jätta. Äkki jätaks Helme materdamise ja USA pedofiili ülistamise teema kusagile telfi vastavasse kommentariumisse, mis?
Vahetus90min   •  
(51.75.162.***)
Eilne mängupilt karjus enne 60 minutit vahetuste järgi ja Vassiljevi mängitamine praegusel hetkel ei ole "kogemuste tõttu" põhjendatud.
Alexej Lvov   •  
(89.235.236.***)
Perzon 5+
Reim 5+
Voolaid 5+
Rüütel 1+...sest ta kaotas iirimaale....
jkj   •  
(80.235.52.***)
Vassiljevit peaks mängitama viimased 30 minutit, kui teised väsinud, siis tuleb sisse ja teeb mõne rünnakuga mängu ära.
NuFc   •  
(88.196.9.***)
Vassiljevi aeg koondises on möödas. Eesti liigas võib ta ju tegusid teha kus mängutempo on aeglane ja jõuab kaasa joosta aga viimased rahvusvahelised mängud on näidanud, et sealne tempo on talle juba liiast.
Wingback   •  
(90.191.186.***)
Vassiljev toeatas ka eelmise pundi jätkamist...
parool_on neli nulli   •  
(195.50.212.***)
Härra (meie maesto) võiks ja lausa peaks ise mõistma, et parim aeg on möödas. Tundub, et koondise personal (EJL) seda ise aru ei saa. Oskus õigel ajal kõrvale astuda on jäänud Kostjal mängimise kõrvalt omandamata.
Jaak   •  
(82.131.82.***)
Milles Kostja süüdi on,kui keegi ei suuda 36-aastast vanameest koosseisust välja lükata?
Vahetus90min   •  
(51.68.220.***)
Jaak, Kostja pole milleski süüdi. Paari hea söödu jaoks pole mõtet teda lihtsalt platsil hoida. Eilses mängus oli olukordi, kus Kostja pealt vaatas, kuidas meeskonnakaaslane pallivõitluses hädas on. Ma ütleks, et väga paljud noored võiksid samamoodi platsil tiksuda, ning kogu etendust pealt vaadata - noortel on see eelis, et nad mängivad lähiajal MMi ja EMi valikmänge, ning saaks juba praegu vajaliku kogemust.

Pealegi, Kostja on oma suurte tegudega me südamed juba ammu võitnud. Ta ei ole süüdi, et vananeb. Ma pigem tahaks, et ta veel mõned aastad terve püsiks ja palli suudaks Eesti liigas taga ajada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK