Vassiljev raskest otsusest: Kuressaarest tagasi sõitsime esimese lõigu vaikides, praamil ütles Marko mõtte välja (0)

Vladimir Vassiljev. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FCI Levadia nüüdseks juba endine peatreener Vladimir Vassiljev avalikustas Õhtulehe taskuhäälingus "Kolmas poolaeg", et lõplik otsus Eesti meistri tüüri juurest taanduda sündis Kuivastu-Virtsu praamil.

Erinevalt Marko Savicist jääb Vassiljev ise Levadiaga seotuks, ehkki tal endalgi oli veel raskusi oma uue ametinimetuse täpse sõnastamisega. "Võib-olla treenerite mentor, võib-olla treenerite koolitaja, võib-olla treenerite taseme tõstja. Tahaks keskenduda sellele, et meie akadeemia õitseks ja jaanuaris püsti pandud plaanid saaksid teoks. Tahaksin treeneriametit kõrvalt vaadata, analüüsida natuke iseennast ja valmistuda järgmiseks tööks," selgitas Vassiljev enda uut rolli klubis.

Vassiljevi sõnul teadsid enne viimaseks jäänud mängu Tallinna Kaleviga, mille eel treenerite duo lahkumine oli juba otsustatud, sellest nii klubi juhtkond kui ka mõned juhtmängijad eesotsas kapteni Brent Lepistuga. Ometigi oli pärast kohtumist raske uudist kõigile teatavaks teha. "Peas oli mingi stsenaarium valmis, tahtsin suurt juttu teha, aga emotsioone oli nii palju," kirjeldas ta lahkumiskõnet meeskonnale. "Väga raske oli, aga sai see samm tehtud."

Kuidas aga otsuseni ikkagi jõuti? Mõistagi oli Vassiljevi sõnul raskeim hetk pärast 1:6 kaotust Islandi klubile Reykjaviki Vikingurile, millega langeti välja Meistrite liigast. Oma rolli mängis aga ka järgnenud 1:1 viik Kuressaarega. "Oli näha mingit letargiat. Ei olnud varasemat näljast ja agressiivset Levadiat, kes tahab kogu aeg kõiki võita."

REKLAAM

Otsuse langetasid tema sõnul lõpuks ikkagi treenerid ise. Ent miks just nüüd ja millal liisk lõplikult langes? "Pärast Kuressaare mängu bussiga tagasi tulles, see esimene lõik praamile jõudmiseks - selle sõitsime vaikides. Kui astusime praamile, siis Marko, mina ja Tarmo [Kink] istusime rahulikult maha ja hakkasime arutama, kuidas edasi. Marko kui kõige kogenum käis selle variandi välja. Sisetunne ütles, et see on õige hetk. Tarmol olid oma argumendid, meil omad, aga ta jäi ka lõpuks nõusse.

Kui jõudsime koju ning saime järgmisel päeval kokku ja hakkasime järgmiseks mänguks valmistuma, oli otsus juba tehtud. Andsime sellest teada ka presidendile. Pakkusime välja, et järgmine peatreener võiks olla Ivan Stojkovic. Viktor Levada ja Andrei Leškin aktsepteerisid seda, sest nad on näinud, kui head tööd ta on teinud duubliga. Kui Marko Ivani Eestisse kutsus, oligi plaan, et ta võiks olla järgmine peatreener. Teadsime, et kui peaksime ühel hetkel lahkuma, on klubis olemas inimene, kellega ei peaks midagi kardinaalselt muutma. Praegu on tal kaks nädalat aega valmistuda." rääkis Vassiljev.

Foto: Liisi Troska

Vassiljev tunnistas, et sooviks edaspidigi liikuda treenerina edasi koos Saviciga, kes pole nüüdsest enam Levadiaga mingil moel seotud, kuid jääb praegu elama Eestisse. Lisaks meenutas Vassiljev kõike, mis enne Islandil peetud mängu valesti läks - milles eksisid treenerid ja milles mängijad. "Meie tegime ilmselt halvima mängu, mida minu ja Marko ajal oleme Levadiaga teinud. Vikingur tegi aga oma kõigi aegade parima mängu. Eelmisel aastal näitasime Dundalki vastu, et meie stiilis mängu saab Euroopas mängida küll," lausus Vassiljev.

Levadia eksjuhendaja selgitas ka, miks ta ei vastanud masendava kaotuse järel Soccernet.ee telefonikõnele, kuigi mängujärgne kõnelus oli varasemalt kokku lepitud. "Ma füüsiliselt ei saanud. Telefon oli kõrval, aga olin pikali voodis, käed olid nagu betooni täis ja ei tahtnud mõelda mitte millegi peale. Teadsin, et kui võtan toru, ei oleks mul midagi vastata. Oleksin olnud lihtsalt vait. Järgmisel päeval olid juba mõned mõtted peas, neid sain jagada," meenutas Vassiljev, kes vestles Soccernetiga päev pärast mängu.

Vassiljev selgitas sedagi, kust pärineb Levadia hoiak, mille kapten Lepistu sõnastas Kuressaarega tehtud viigi järel kui "mängime terve riigi vastu". Tema sõnul on Levadiast viimase aasta jooksul kirjutatud arusaamatult sageli negatiivsel toonil. "Kõik nagu ootaksid, et Levadia teeb midagi valesti, et siis saaks meid rünnata. Levadia on teistele nagu punane rätik."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK