Värske maailmameister Bayern jooksis teist korda kodus lati alt läbi ja tiitel polegi enam nii kindel (1)

Eintracht pani jälle Bayerni selili. Foto: Scanpix / AFP / Daniel Roland

Äsja klubide maailmameistriks kroonitud Müncheni Bayernil pole kodumaal lastud pikalt võidupidu pidada, sest eelmises voorus saadi Bielefeldi Arminialt hädavaevu viigipunkt kätte, nüüd tuli aga Frankfurti Eintrachtilt vastu võtta hooaja kolmas liigakaotus.

Neljas viimases omavahelises Bundesliga mängus oli võitjameeskond alati löönud viis väravat, kusjuures kolmel puhul oli selleks Bayerni, 2019. aastal aga korra ka Eintracht. Seekord pakuti väravaid vähem, aga tulevärki sama palju. Avavilest oli möödas vaid tosin minutit, kui Bayerni kaitsjad magasid maha Filip Kostici spurdi ning värava ette söödu saanud Daichi Kamada avas segamatult skoori. Pooltunni möödudes kasvatas Amin Younesi kaunis pommlöök karistusala nurgast Eintrachti edu juba kaheväravaliseks.

Robert Lewandowski vähendas küll teise poolaja alguses pärast Leroy Sane suurepärast eeltööd vahet, ent Frankfurti pehmepoolsel väljakul külalised viigini ei jõudnudki. Nii jätkas Frankfurt oma suurepärast seeriat, mille jooksul ei ole kaotusekibedust tuntud juba 11 mängu järjest, kusjuures neist kohtumistest üheksas on väljakult lahkutud võitjana.

Vägev hoog on tõstnud Frankfurti meeskonna liigatabelis neljandaks, liidrist Bayernist seitsme punkti kaugusele. Tiitlikaitsja vahepeal püüdmatuna näiv edu teise koha ees võib aga sulada vaid kahele punktile, kui Leipzig peaks homme võõrsil alistama Berliini Hertha.

Eurokohtade võitluses loovutas hinnalisi punkte Mönchengladbachi Borussia, kes jäi kodus üllatuslikult 1:2 alla tabeli eelviimasel real olevale Mainzile. Viimasest viiest kohtumisest kolm võitnud Mainz, kellel oli enne seda kirjas vaid üks võit, sai kolm punkti kätte tänu Kevin Stögeri 86. minuti tabamusele.

Frankfurti Eintracht - Müncheni Bayern 2:1 (2:0)