VAR pole Kaljult midagi ära võtnud, sumbuursus tuleb ise eemale peletada (1)

Nõmme Kalju ründaja Alex Matthias Tamm. Foto: Brit Maria Tael

Soccernet.ee taskuhäälingusaates "Pikk ette (ja ise järele)" arutasid ajakirjanikud Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela, miks on Nõmme Kalju hooaeg üle kivide ja kändude alanud. Lisaks tuleb juttu Kalju sotsiaalmeediast, kus antakse valeinfot.

Kuigi Kalju ei ole alanud hooajal ühtegi mängu Premium liigas kaotanud, siis avavoorus mängiti viiki Tallinna Kaleviga ja seejärel Pärnu Vaprusega. Viimases mängus enne koondisepausi saadi raske võit Harju Laagri üle. Liigatabelis jagatakse Vaprusega kolmandat ja neljandat kohta. "2:1 võit küll Harju üle tuli, aga oleme ausad, see tuli ikkagi keeruliselt," alustas Järvela. "See tuli alles kolmandas mängus," lisas Elissaar.

Järvela jätkas: "Kaido Koppel ütles pärast mängu, et nende jaoks oli võit kõige tähtsam, ja Pavel Marin ütles sama. Ja nii oligi. Võit saadi kätte ja see võttis pinged maha. Koondisepaus on Kaljule järelemõtlemise koht. Neil on vaja juurde panna, et täita need sihid, mida nad on endale seadnud ja mida näiteks mina olen seadnud. Mina ütlesin hooaja eel, et nad on hõbemedali sats.

Tegelikult arvan, et ma ei olnud ainuke, kes prognoosis, et nad võivad olla hõbedakonkurentsis. Tiitlikonkurentsis mitte, Flora on selgelt eest ära, aga hõbedakonkurentsis nad võiksid ikkagi selgelt olla oma tugevnenud koosseisuga. Praegu pole seda tegelikult näha olnud."

REKLAAM

Elissaare sõnul ei ole Kalju oma mängu lihtsalt käima saanud, kuigi kvaliteeti peaks meeskonnas piisavalt olema. "Mäng on sumbuurne kuidagi. On toodud ründesse, keskele ja kaitsesse jõudu juurde, aga mäng ei voola kuidagi," märkis ta.

Kangur lisas: "On toodud juurde ja Promise David mängib duublis, sest kõik ei mahu peale, ja lööb seal kõvasti. See on Esiliiga B tase ja see selleks, aga näis, millal teda proovitakse esinduses. Nüüd jäi istuma ka Anton Eerola, aga tema puhul on selge, et kui Alex Matthias Tamm mängib, siis kahte sama tüüpi mängijat pole mõtet sisse panna. Suhteliselt loogiline, et nad vahetavad teineteist.

Samamoodi Djibril Dianessy jäi algkoosseisust välja. Pavel Marin liigutati oma õigele kohale ja ta näitas kohe, milleks on seal võimeline. Aga kui vaatame seda, kuidas Kaljul läks selles mängus, siis esimesel poolajal olid selgelt paremad võimalused Harjul. Henri Perk tegi kahe sekundi jooksul kaks suurepärast tõrjet ja tassis Kaljut. See teine oli täiesti fantastiline. See oli natuke selline olukord, kus pall on juba möödas, aga saad kuidagi veel käe ette. See oli tippklassi väravavahi tõrje. Kahju, et Marko Meerits on vigastatud, aga hea meel, et Perk saab võimaluse, sest temast on kogu aeg räägitud kui väga andekast väravavahist.

Esimene Kalju värav - selgest Harju kaitsjate enda eksimusest. Teine standardist. Ei saa öelda, et Kaljul oleks liiga palju šansse olnud. Harju lõpupoole selgelt väsis ja 90 minutit Premium liiga tippmeeskonna tempos mängida ongi natuke väsitav, aga ei saa öelda, et Kalju mäng oleks midagi erilist olnud. Kaugeltki mitte."

Järvela nõustus Elissaarega, kes ütles, et Kalju mäng on kuidagi sumbuurne. "Üks asi on see, et Kaspar Pauri oodatakse paremale äärele tagasi. Igor Subbotin on kunagi olnud Premium liiga tasemel väga hea ääremängija, aga minu meelest on praegu tema ampluaa muutunud mõnevõrra teistsuguseks. Ta on praegu ka sundlüke Koppelil. Pauri oodatakse ilmselgelt tagasi.

Ma vaataksin keskväljale ikkagi. Seal on Olivier Rommens ja las ta mängib keskel. Lükkab kenasti söötu, aga kas ta mängu edasi ka viib? Ausalt öeldes minu meelest ei vii. Tema taha jääb see mäng kinni ja ta tõmbab tempot alla. Seda loovust ma tema mängus eriti ei näe.

Kui ma võrdlen teda näiteks Nikita Komissaroviga, siis jah, Komissarov ilmselgelt ei ole niivõrd kindel mängumees kui Rommens, kes oma kogemustega hoiab ära selle, et ta tahapoole mingeid probleeme ei tekita, Komissarovil on see mure, et ta kaotab palli ohtlikes kohtades. Aga kui paneksime keskväljale koosluse Ilja Antonov, Nikita Komissarov ja German Šlein, siis Kalju keskväli võiks olla mõnevõrra loovam.

Rommensi sööte ettepoole ründeliini ei ole näinud teab mis palju. See on üks murekoht. Ilmselt on ka see, et kui mängid Tammega ees, siis on vaja mõlemalt äärelt korralikku tsenderdamise ohtu, aga kui Pauri pole, siis seda paremalt äärelt ei ole."

Lisaks tõi Järvela välja, et VAR on Kalju mängudes varakult kontrollinud võimalikku punase kaardi olukorda - avamängus Tallinna Kaleviga kontrolliti Ilja Antonovi ja eelmises mängus Harjuga Henri Järvelaidi viga.

"Oleme ausad, et kui kohtunik väljakul oleks mõlemas olukorras punase andnud, siis seda poleks kindlasti muudetud. Mõlemad olid olukorrad, kus kollane ja punane kaart olid aktsepteeritavad otsused. Sellistes olukordades VAR ei sekku ega kutsu kohtunikku monitori juurde. Aga agressiivsuse nivoo on Kaljul vaja paika saada, sest muidu võib arvuline vähemus tekkida."

Järvela märkis, et eelmise mängu vaheajal anti Kalju sotsiaalmeedias valeinfot, kus teatati, et VAR tühistas Kalju värava. "Ma ei tea, kes huvitav tegelane kirjutab Nõmme Kalju Facebooki lehte, aga sellel tegelasel tasub igatahes endale VAR-i protseduurid põhjalikult selgeks teha, sellepärast praegu ei saada nendest mitte mõhkugi aru. Vaheajal oli Nõmme Kalju Facebookis sissekanne: "Poolajaks on VAR ühe Kalju värava tühistanud"

Tuletame meelde, et Kalju lõi esimesel poolajal korra palli väravasse, aga abikohtunik tõstis lipu püsti, et pall läks üle otsajoone. VAR ei tühistanud seal mitte midagi, mitte keegi ei tühistanud seal mitte midagi. Aut fikseeriti, pärast mida lõi Kalju palli väravasse. VAR kinnitas, et pall oli üle otsajoone. VAR ei tühistanud mitte midagi. Mind tõsiselt häirib see, et hakatakse VAR-ile mingisugust müstilist aurat või vandenõulikku õhkkonda ümber tekitama," rääkis Järvela.

Vaata ja kuula "Pikk ette (ja ise järele)" värsket episoodi Soccernet.ee YouTube'i kanalilt:

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Huvitav, kas Vapruse Kuressaare mängus, Vapruse värava tühistamisel oli VAR 100% kindel, et oli suluseis, sest meil ju vähe kaameraid. Ei viitsi otsida neid kaadreid, kus jooni tõmmatud.

Kalju puhul ei tasu kohe nuriseda, postitakse kiiret update mänguseisust mänguajal, seal võib kõike juhtuda, enamus klubisi aga teevad kokkuvõtteid FB peale mänge.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK