VAR päästis Klavani penaltist, Cagliari sai hooaja esimese võidu (0)

Ragnar Klavan tänase järel VAR-i vastu ilmselt ei vaidle. Foto: Cagliari koduleht

Ragnar Klavan sekkus Serie A kolmandas voorus mängu Cagliari varumeeste pingilt, aidates meeskonnal alistada võõrsil 3:1 Parma. Cagliari sai sel hooajal tabelisse esimesed võidupunktid.

Cagliari võitis avapoolaja Luca Ceppitelli kahest väravast 2:0, ent teise poolaja alguses vastas tabamusega Antonio Barilla. 69. minutil toodi väljakule Klavan ja 77. minutil kasvatas Giovanni Simeone Cagliari edu uuesti kaheväravaliseks.

Seejärel haaras aga pearolli endale VAR. Kolm minutit pärast Simeone tabamust sai palli väravasse Parma mees Bruno Alves, kuid videokohtunikuga konsulteerides tühistas vilemees  Fabrizio Pasqua värava, viidates suluseisule. 87. minutil määras Pasqua kodumeeskonna Parma kasuks penalti, sest tema hinnangul mängis Klavan karistusalas käega. Video uurimine võttis mitu minutit, kuid lõpuks käis Pasqua ka ise kordusi vaatamas ja tühistas penalti - pall tabas esmalt Klavanit rindu ja riivas siis tema lõuga, kuid mitte väljasirutatud paremat kätt.

Ääremärkusena: justkui tulevikku ette aimates rääkis Klavan enne hiljutisi koondisemänge ajakirjanikega vesteldes VAR-ist nii:

"Seal on nii palju nüansse. Mida me hakkame joonlauaga mõõtma? Kui me kõike hakkame, siis see mäng on varsti juba pesapalli pikkune. Seal võtab kõik nii palju aega. Aga kui näiteks meeskonnana survestad vastast kõvasti ja siis tekib VAR-i olukord, mis võtab 3-4 minutit, saab vastane end koguda. See muudab nii palju mängu ja dünaamikat. Kas see on hea või halb? Kas kunagi harjub ära sellega? Raske öelda, liiga vara veel järeldusi teha."

Seekord sekkus VAR mängu veel korra, kui üleminutitel virutas Joao Pedro karistusalast Parma värava ristnurka pommlöögi. Enne seda oli ta aga jõudnud keskväljal teha vastasele vea ning taas videoekraani juures käinud Pasqua nullis korduste põhjal sellegi tabamuse. Kõige eelnenu tulemusena määrati kohtumisele lõpuks 12 (!) lisaminutit, kuid Cagliari suutis edu lõpuvileni hoida ja kirjutas kahe kaotuse järel tabelisse esimesed võidupunktid.

Parma - Cagliari 1:3 (0:2)