VAR-i olemasolul oleks Saksamaa 2:0 värav ilmselt suluseisu tõttu tühistatud (4)

Saksamaa 2:0 värava löönud Ilkay Gündogan. Foto: Liisi Troska

Eesti jalgpallikoondis kaotas pühapäeval A. Le Coq Arenal 12 062 pealtvaataja ees peetud EM-valikmängus 0:3 Saksamaale, kelle 57. minuti teisele väravale eelnes ilmselt suluseis.

14. minutil Emre Cani punase kaardi tõttu arvulisse vähemusse jäänud ning 51. minutil Ilkay Gündögani tabamusest juhtima asunud Saksamaa lõi teise värava 57. minutil pärast vasakult äärelt alanud kombinatsiooni. Kordusi vaadates on aga näha, et Kai Havertzilt söödu saanud Marco Reus oli ilmselt suluseisus.

Et indikaatoriks on muruniitmisest tekkinud triip, mitte mõni väljaku joon, ei saa seda väita 100%-lise kindlusega (niitmistriibud ei pruugi olla keskjoonega ideaalselt paralleelsed), vaid ideaalist tuleb igaks juhuks mõni protsent maha arvata. Stoppkaadri pealt on näha, et kui Eesti kaitseliini liikmed on niitmistriibust selgelt keskjoone pool, siis Reus vasaku jalaga selle peal.

Kai Havertzilt (palliga) söödu saanud Marco Reus (kõige vasakpoolsem Saksamaa mängija) on niitmistriibu järgi otsustades suluseisus. Foto: kuvatõmmis Eesti - Saksamaa mängu teleülekandest

Vaata siit ERR-i videot, Reusi eeldatav suluseis on näha 1.25-1.26 koha peal.

Abikohtunik Diyan Valkov suluseisu ei fikseerinud. Kui EM-valiksarjas kasutatakse videokohtunikku, oleks antud episood liigitunud ülevaatamisele kuuluvate sekka, sest tegemist oli osaga väravasituatsioonist.