VAR ei halasta: Napoli võitis mängu, kus nemad lõid kaks, kuid vastased neli (0)

Kui mõnes mängus võtavad videokohtunikud üks või kaks väravat ära, siis täna läks Sassuolol isegi karmimalt: rohemustad sahistasid neljal (!) korral Napoli võrku, kuid leppisid siiski 0:2 kaotusega.

Tänane mäng oligi aga omamoodi maagiline. Esimene märk teistsugusest päevast tuli esile juba matši kaheksandal minutil, mil albaanlane Elsaid Hysaj lõi Piotr Zelinski söödust palli võrku. Pealtnäha tavapärase sündmuse teeb eriliseks see, et Napoli vasakkaitsja pole mitte kunagi löönud oma koduklubi eest väravat. Jala sai 26-aastane Hysaj valgeks alles nüüd, 193 kohtumist peale debüüti.

Väravajärgselt algas aga Sassuolo mäng: rohesärgid dikteerisid mängukäiku ning võimalusi tekkis neil hullumeelselt. 2013. aastal esmakordselt kõrgliigasse tõusnud klubi oleks avapoolaja lõppedes võinud juhtinud juba 2:1 tänu Filip Duricici väravatele, kuid "sõber" VAR sosistas peakohtunik Gianluca Aureliano kõrva, et mõlemal korral oli tegu suluseisuga ning seega skoor tablool ei muutunud.

Teisel poolajal surusid külalised samamoodi edasi ning lahendus oli jällegi olemas: seekord said palli David Ospinast mööda nii Francesco Caputo kui ka Domenico Berardi, kuid täpselt ... jälle oli sinisärkide kaitsja Kalidou Koulibaly teinud täpselt õigel hetkel sammu tagasi ning tegu oli reaalsuses suluseisust löödud väravatega. Lõpuminutitel ei hakanud Napoli enam riske võtma ning vahetusmees Allan duubeldas omade eduseisu, mis kindlustas tabelis seitsmenda koha.

Napoli - Sassuolo 2:0 (1:0)