Vapruse müür pidas Tammeka survele vastu (galerii) (4)

Pärnu Vaprus sai koduplatsil Tartu Tammeka vastu väärt viigipunkti, kuigi pikalt juhiti ja võitki ei jäänud kaugele.

Mõlemad meeskonnad on end suvel täiendanud ja Vapruse poolel said kaks uut meest kohe tuleristsed - Premium liiga debüüdi tegi poolkaitsja Juhan Jakobson, grusiin Gegi Kekuast sai aga esimene kõrgliigas Pärnut esindanud leegionär pärast 2008. aastat. Tammeka eest alustas Floralt laenatud Henri Järvelaid, kuid rohkem ääreründajana tuntud mees täitis täna vasakkaitsja kohuseid.

Tammeka alustas oodatult otsivama poolena, kuid tervet esimest poolaega iseloomustas suutmatus olukorda teravaks ajada. Mõned korralikud poolmomendid küll tekitati, kuid Vapruse väravavaht Richard Aland kontrollis oma ala korralikult ja tõrjetööd ta märkimisväärselt tegema ei pidanud.

Esimese lõuahaagi andis hoopis Vaprus. Veerandtunni järel mängiti standardolukord karistusalla, kus noor Ronaldo Tiismaa palli maha võttis ja värava poole pööras. Nüüd jäi ta olude sunnil keskkaitses mänginud Reio Laabuse ja Martin Jõgi vahele karpi, kukkus ja teenis penalti, mille külma kõhuga ise realiseeris. Poolajale pääseski Vaprus 1:0 eduseisus.

Tartlased said teiseks poolajaks üles uue hoo, kuid pikalt tundus, et Vaprus suudab lõpuni vastu pidada. Head momendid läksid luhta nii Rasmus Tautsil, Andre Pajul kui Reio Laabusel; lõpuks sai Tammeka siiski oma tahtmise, kui uus mees Järvelaid vasakult tsenderdas ja Tristan Koskor sai viiekasti joonelt palli peaga posti äärde suunata. Koskorile oli see hooaja 13. värav.

Võiduväravat Tammeka siiski täna lüüa ei suutnud, mis tähendab, et 20. aprillist kestev võiduta seeria sai jätku. Vaprus teenis aga veidi kibeda viigipunkti, mis võib hooaja lõpus siiski väga oluliseks osutuda.

Mängu parim - Enrico Veensalu

Vapruse äärekaitsja suutis oma poole üsna hästi kinni saada - kui Tammeka ründas, rünnati tavaliselt mööda vasakut äärt. Lisaks pakkus Veensalu väljundit rünnakul ja oli tavapäraselt aktiivne.