Valusalt nullimängust ilma jäänud Igonen: selles mängus on väga lihtne aru saada, mis on mu mängus halb ja mis hea (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Teise üleminuti rikošetiga värava tõttu nullimängust ilma jäänud ja Ukrainalt 0:1 kaotuse saanud Eesti väravavaht Matvei Igonen ütles, et taolised mängud tugevate meeskondadega annavad jalgpallurile väga head infot tema tugevustest ja nõrkustest.

"Ootasingi sellist mängu, sest Ukraina on väga kõva meeskond," ütles Igonen Soccernet.ee-le. "Ilmselt maailmas on nad praegu 25 parima seas, kvalifitseerusid juba 2020. aasta EM-ile. Olen väga tänulik, et A-koondis andis mulle selle võimaluse."

Viimase poolaasta Norrast Lilleströmist FC Floras laenul olnud mees jätkas: "Ma naudin, kui saan olla nii hea väljaku peal heal staadionil, suurepärase publiku ees. See on mäng, mida on vaja nautida. Eestis ei ole meil palju selliseid mänge. Proovisin anda endast kõik."

See, et Igonen oli korduvalt sunnitud oma tõrjetega meeskonda tassima, oli tema vaatevinklist ainult hea asi. "Mitte väga palju, aga mingit tööd oli vaja teha. Kui tööd on, siis ma olen alati rõõmus, sest sedasi saad end sellises mängus proovile panna. Kui palju ma suudan teha? Mille kallal on mul vaja töötada? Milles ma olen halb? Sellises mängus on väga lihtne aru saada, mis on mu mängus halb ja mis on hea. Täna oli täpselt see mäng."

REKLAAM

Selle nurga alt on rikošetist üleminutil löödud värav ilmselt väga valus alla neelata? "See on elu, see on jalgpall. Meeskond tegi väga kõva tööd. Jalgpallis tuleb see kaotus lihtsalt vastu võtta ja edasi minna."

Igonen nõustus, et suvel Florasse laenuletulek oli tema jaoks hea samm: "Jaa, see aitas küll. Ma rääkisin oma treeneritega, kes mul Norras on, ja nad ütlesid, et see oli õige otsus, et ma laenule läksin. Olen väga tänulik Florale ja Aikole (Flora väravavahtide treener Aiko Orgla - K. E.), et nad andsid mulle selle võimaluse. Aiko teeb minuga väga palju tööd. Me räägime väga palju ja see annab mulle tunde, et ma suudan teha kõike - kõik on korras, lihtsalt tee tööd ja kõik on okei."

Mis mehest edasi saab? "Jaanuaris lähen ma küll tagasi Norrasse, aga mis seal juhtub, küll näeb. Kõigepealt on vaja rääkida klubis olukorrast. Aga see on elu ja jalgpall. Sa teed, mida nad tahavad, siis räägime ja näeme, mis juhtub," andis Igonen mõista, et jaanuaris Norrasse minek ei pruugi tähendada, et ta sinna ka jääb.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK