Väljalangemistsoonis asuv Mainz šokeeris avapoolajal Bayernit. Teisel poolajal ... (0)

Leon Goretzka, Thomas Müller ja Robert Lewandowski. Foto: Scanpix / Lukas Barth-Tuttas / POOL / EPA

Valitsev Saksamaa Bundesliga meister Müncheni Bayern tuli kodusel Allianz Arenal välja kaheväravalisest kaotusseisust, kui alistas väljalangemistsoonis asuva Mainzi 5:2.

Bayern jäi kaotusseisu 32. minutil, kui Jerome Boateng kaotas duelli Jonathan Burkhardtile, kes realiseeris üks-üks olukorra Manuel Neueri vastu. Boateng sai protesteerimise eest kollase hoiatuskaardi. Mainz suurendas eduseisu kaheväravaliseks 44. minutil, kui Daniel Brosinski tsenderduse suunas väravasse Alexader Hack. Esimene poolaeg 2:0 Mainzile.

Tiitlikaitsja peatreener Hans-Dieter Flick tegi poolajal vangerdused, kui Boatengi ja Benjami Pavardi asendasid Niklas Süle ja Leon Goretzka. Mainzi kaheväravaline eduseis kuivas kümne minutiga kokku, sest 50. minutil skooris Joshua Kimmich ja 55. minutil Leroy Sane.

Bayern haaras juhtohjad 70. minutil, kui nurgalöögi olukorras oli markeerimata Süle, kelle löök rikošeti abil väravas maandus. See polnud aga kõik, sest Robert Lewandowski realiseeris 76. minutil Serge Gnabry teenitud penalti ja suurendas oma väravatearvet seitse minutit hiljem.

Teine poolaeg 5:0 Bayernile. Poola väravamasin Lewandowski on tänavusel hooajal löönud Saksamaa Bundesligas 13 mänguga 19 väravat. Bayernil on nüüd kõikide sarjade peale käsil 20-mänguline kaotuseta seeria (16 võitu ja 4 viiki). Eelmine kaotus saadi 27. septembril, kui võõrsil jäädi 1:4 alla Hoffenheimile, mis oli Bayerni ainus kaotus möödunud kalendriaastal.

Mainz on südamelähedane klubi endisele Eesti koondise keskkaitsjale Marek Lemsalule ja praegusele Liverpooli peatreenerile Jürgen Kloppile. Lemsalu mängis Mainzis laenulepingu alusel hooajal 1996/97 ning Klopp aastatel 1990-2001. Hiljem oli Klopp Mainzi peatreener.

Müncheni Bayern on 14 mänguga kogunud 33 punkti ning asub liidrikohal, edestades Leipzigi kahe ja Leverkuseni Bayerit viie silmaga. Mainz on kuue punktiga eelviimasel ehk 17. kohal.

Müncheni Bayern - Mainz 5:2 (0:2)
50. Joshua Kimmich, 55. Leroy Sane, 70. Niklas Süle, 76. pen., 83. Robert Lewandowski - 32. Jonathan Burkhardt, 44. Alexander Hack