Valitsev maailmameister peab nüüd kuuma andma (0)

Foto: indianexpress.com
Alagrupimänge peetakse eelviimast päeva. Kuigi suurem osa mängudest on peetud, siis on lahendamata veel palju. E- ja F-alagrupis selguvad kaks paremat, kelle teekond tiitli nimel jätkub.

Mehhiko üritab luua kindlust, mille Rootsi kavatseb purustada

Rootsi kaotas Saksamaale viienda lisaminuti väravast. Kui Toni Kroosi imelist tabamust poleks olnud, siis saaks kuningriik muretumalt tabeliliidri vastu astuda. Küll aga tähendas lõpus valvsuse kaotamine seda, et alagrupist edasipääsu ihaldamise nimel tuleb võidelda viimase hetkeni.

Nii Saksamaa kui ka Rootsi on löönud kaks ning lasknud endale lüüa sama palju väravaid. Viik viiks edasi Saksamaa, sest omavahelisest mängust võttis valitsev maailmameister võidu. Samas ei tasu unustada seda, et Rootsil on piisavalt klassi ja teravust, et ise oma saatuse üle otsustada.

Mehhiko elu on kahtlemata kergem, kuid lõdvaks ei saa nemadki end lasta. Peatreener kinnitas mängueelsel pressikonverentsil, et Mehhiko läheb kindlalt kolme punkti võtma. Sellisel juhul ei ole Rootsil võimalustki edasi pääseda.

Laura Jaansen: "Rootsi on mänginud minu arvates üllatavalt hästi. Mehhikol on trumbid küll käes, aga see ei tähenda seda, et on oskus neid kasutada. Tuleb magus 1:1 viik."

REKLAAM

Betsafe'i koefitsiendid:

Mehhiko võit - 2,40
Viik - 3,35
Rootsi võit- 3,15

Saksamaa üritab võtta seda, mis varem võtmata jäi

Eelmises mängus nii mõnegi põhimehe pingile jätmine oli Joachim Löwi poolt tark otsus. Valitsev maailmameister kahmas vajalikud kolm punkti ning nende MM venib suure tõenäosusega pikemaks.

Suur hoop oli kahtlemata keskkaitsja Jerome Boatengi 82. mänguminutil nopitud punane kaart. Valitseva maailmameistri pingi pikkusest oleme rääkinud küllaga, kuid selle mehe asendamine võib siiski kujuneda raskeks. Vähemalt on Mats Hummels tervena tagasi ja valmis algkoosseisus alustama.

Lõuna-Korea on mõlemast mängust väljunud kaotajana ning nüüd oleks aeg veel midagigi päästa. Täistuurid sisse lülitanud Saksamaa ei ole selleks teoks parim vastane. Saksamaa vajab võitu ja läheb seda üsna konkreetselt võtma.

Laura Jaansen: "Saksamaa on loodetavasti täielikult ärganud ja võtab kindla võidu. Tahaksin näha seda õiget Timo Wernerit, kes kodumaale võidu toob. Mäng lõppeb seisuga 2:0."

Betsafe'i koefitsiendid:

Lõuna-Korea võit - 17,00
Viik - 7,65
Saksamaa võit - 1,20

Brasiilial suurt valikuvabadust pole

Serbia võinuks viimase mängu eel olla ise teisel tabelireal. Šveitsi vastu mindi juba viiendal mänguminutil juhtima, kuid Xherdan Shaqiri jättis oma 90. minutil löödud väravaga serblased viigipunktistki ilma. Seetõttu on Serbia viimase mängu eel keerulises olukorras.

Küll aga hakkavad Brasiilia ja Serbia loodetavasti ilusat ning paeluvat jalgpalli mängima. Kaks täiesti erineva plaaniga meeskonda saavad kokku ning võitja välja selgitamine võiks kujuneda oodatust raskemaks.

Parema väravate vahega on Brasiilia hetkel esimesel kohal. Viik on piisav, kuid vältimaks võimalikku kokkupuudet Saksamaaga, siis jahitakse alagrupivõitu. Brasiilial on väike varu, mis peaks missiooni õnnestumiseks piisav olema.

Laura Jaansen: "Mikskipärast olen Serbia poolt ning loodan, et Brasiilia laguneb. Ratsionaalne Laura ütleb aga, et Brasiilia võidab. Tulemus võiks olla piisavalt sõbralik 2:1."

Betsafe'i koefitsiendid:

Serbia võit - 6,70
Viik - 4,40
Brasiilia võit - 1,55

Šveits on kõva, aga kas piisavalt?

Šveitsil on Granit Xhaka ja Xherdan Shaqiri Albaania kotka väravatähistuse tõttu halb maik küljes. Esialgu kardeti, et kindlad põhimehed peavad viimasest alagrupimängust kõrvale jääma ning sellega võib head minekut näidanud meeskonna MM läbi saada. Õnneks pääsesid mehed hoiatusega ning on valmis Šveitsi lippu kõrgel hoidma.

Costa Ricale selline lahendus oleks meeldinud, sest seni pole meeskonnal eriti hästi läinud. Isegi väravaid pole ainsa meeskonnana suudetud lüüa. Costaricalaste MM on niikuinii läbi ja tõenäoliselt ei erine lõpp ülejäänud teekonnast.

Eeldades, et eelmainitud mängust väljub võitjana Brasiilia, siis ei ole Šveitsil muretsemiseks põhjust. Kui aga tahetakse E-alagrupist võitjana väljuda, siis peaksid Xhaka ja Shaqiri Neymar & co'st 1 värava rohkem lööma. Enda värav tuleb hoida puhtana.

Laura Jaansen: "Kuna mulle maitseb Šveitsi šokolaad, siis hoian ka sama riigi meestele selles vastasseisus pöialt. Otsus peaks olema õige, sest Šveits võtab kindla võidu. Näiteks 2:0."

Betsafe'i koefitsiendid:

Šveitsi võit - 1,67
Viik - 3,60
Costa Rica võit - 6,75

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK