Valgevenest leitud ghanalane aitas viimasel nullipoisil silma pähe saada (skandaal Harini klubis!) (0)

Venemaa kõrgliigas kulus viis vooru, et kõik 16 meeskonda silma pähe saaksid. Viimasena jõudis punktini Orenburg, seda tänu 2:2 viigile uustulnuka Tamboviga.

Orenburgi kangelaseks kerkis Joel Fameyeh, 22-aastane Ghana ründaja, kes alles sel suvel klubiga lepingu allkirjastas. Viimased kolm hooaeg mängis ta Valgevenes ja kohanemine tugevama liigaga on võtnud aega, aga 20-minutilise võimaluste akna kasutas ta sel nädalavahetusel hiilgavalt ära.

Kui Fameyeh 70. minutil platsile saadeti, oli Orenburg äsja 0:2 kaotusseisu jäänud; kaheksa minutit hiljem näitas tabloo juba 2:2 viiki. Mõlemad pallid suunas ründaja võrku peaga. Viimaselt kohalt see Orenburgi ei päästa, kuid vähemalt ei vaata tabelist enam vastu null.

Eriskummalised sündmused leidsid aset Groznõis, kus klubijalgpalli mängib Jevgeni Harin. Moskva Spartak liikus rahumeeli 3:0 võidu poole, kuni Ablaye Mbengue 75. minutil ühe tagasi lõi. Mbengue õnnetuseks läks ta vahetult pärast väravat põlema spartaklaste õrritusest ja teenis endale kollase, kaks minutit hiljem astus aga tahtmatult vastase kannale ja saadeti duši alla.

Kodupublik ei olnud kohtunik Aleksei Suhhoi otsustega loomulikult rahul, kuid oma pahameelt tahtis väljendada ka staadioni teadustaja, kes sõimas kohtunikku - kasutades talle antud mikrofoni ehk üle staadioni - venekeelsete vägisõnadega. Publik kiitis selle aplausiga heaks, kuid klubi tegevdirektor Ahmed Aidamirov kinnitas Sport Expressile, et innukas töötaja on nüüdseks vallandatud. Tõenäoliselt ootab klubi siiski karistus.

Groznõis ei ole see isegi esimene omataoline juhtum. Kuus aastat tagasi kasutas sarnast taktikat Tšetšeenia regiooni liider Ramzan Kadõrov, kes süüdistas kohtunikku korruptsioonis, kui kohtuti Kaasani Rubiniga. Toona pidi klubi karistuseks ühe kodumängu neutraalsel pinnal pidama.

FK Orenburg - FK Tambov 2:2 (0:1)