Valencia kapten: Diakhaby soovis, et läheksime tagasi väljakule, aga ilma tema loata me poleks seda teinud (kohtuniku raport avaldatud) (0)

Mouctar Diakhaby räägib peakohtuniku David Medie Jimeneziga. Foto: Scanpix / Roman Rios / EPA

Pühapäeva õhtul lahvatas Hispaania kõrgliigas rassismiskandaal, kui väidetavalt langes Cadizi ja Valencia mängus rassistliku solvangu ohvriks Valencia keskkaitsja Mouctar Diakhaby. Valencia lahkus protesti märgiks väljakult, aga oli sunnitud naasma, sest seisis silmitsi karistusega.

Valencia lahkus väljakult esimesel poolajal, kui prantslane Diakhaby ütles meeskonnale, et Cadizi kaitsja Juan Cala solvas teda rassistlikult. Cala on seda eitanud. Valencia naasis väljakule enam kui paarkümmend minutit hiljem, sest vastasel korral oleks Valencia saanud karistada.

Hispaania meedias on avaldatud raport, kus peakohtunik David Media Jimenez kirjutas: "29. minutil peatasin mängu mängijate konflikti tõttu. Valencia mängija Mouctar Diakhaby, kes sai vaidlemise eest kollase kaardi, ütles mulle, et Cadizi mängija Juan Torres Ruiz (Juan Cala) kutsus teda "sitaseks mustaks". Seda ei kuulnud ükski kohtunik. Seejärel otsustas Valencia väljakult lahkuda ja mäng peatati ajutiselt. Mõlemad meeskonnad naasid riietusruumidesse.

Pärast mõneminutilist seisakut ütles Valencia delegaat David Rangel Pastos Cadizi delegaadi Antonio Navarrete Reyesi juuresolekul meile (kohtunikele - toim), et nad on otsustanud Mouctar Diakhaby välja vahetada ja mänguga jätkata. Lisaks lepiti kokku, et mõlemale meeskonnale antakse viis minutit soojenduse tegemiseks, et vältida vigastusi."

Valencia kapten: see oli väga kole solvang

"Diakhaby ütles meile, et teda solvati ja mõistame selle hukka. Lahkusime väljakult, aga meile öeldi, et peame väljakule naasma, sest kui me seda ei tee, siis nad võivad võtta kolm punkti ja võib-olla rohkemgi," sõnas Valencia kapten Jose Gaya pärast mängu, aga ei täpsustanud, kes rääkis meeskonnale võimalikest tagajärgedest. Klubi teatel tegi seda mängu kohtunik.

"Diakhaby käskis meeskonnal tagasi väljakule minna ja seetõttu läksime uuesti riietusruumist välja. Ta soovis, et läheksime väljakule, aga ilma tema loata me poleks seda teinud. Ta ei olnud valmis väljakule minema. Ta oli löödud. Ma ei ütle, mis see oli, aga see oli väga kole solvang," kommenteeris Gaya.

"Diakhaby ütles meile, et ta pole mängimiseks valmis, aga sai aru, et karistuse vältimiseks peame väljakule naasma," lausus Valencia peatreener Javi Gracia. Kui meeskond väljakule naasis, siis Diakhaby vahetati Hugo Guillamoni vastu välja.

Cadizi peatreener Alvaro Cervera usub rassismiskandaalis süüdistatavat. "Cala ütles mulle, et ta ei ole kunagi teist mängijat solvanud. Kui sellised asjad juhtuvad, siis peame need hukka mõistma, aga mina usun, mida minu mängija mulle ütles."

Diakhaby kaitseks on välja astunud ülemaailmne mängijate ühing FIFPro. "Olukord mängus tekitab muret. Ehkki palju on selgumisel, siis surve meeskonna vastu, kes reageeris olukorrale kollektiivselt, näitab puudusi nii määruses kui diskrimineerimisvastases tegevuses.

Need sündmused näitavad, et mängijate kaitsmiseks loodud protokollid seavad esikohale mängu, mis pole ainult süsteemi puudus, vaid võib kahjustada ka inimesi, keda see juba puudutab," kirjutati FIFPro Twitteris.

Cadiz sai Cala 14. ja Marcos Mauro 88. minuti väravatest 2:1 võidu. Valencia värava lõi 19. minutil Kevin Gameiro. Kui meeskond Diakhaby toetuseks väljakult lahkus, oli seis 1:1.