Vajaliku teraapiavõidu asemel saadi nukker viik (14)

Eksperimentaalse koosseisuga Eesti koondisel oli tarvis mängus Saint Kitts ja Nevise vastu võtta võit, mis aitaks natukenegi luhtaläinud koondiseaastat leevendada. Hingekosutust Kariibi mere miniturnee esimese mängu raames veel aga ei saabunud.

Avapoolaeg algas vastaste omavahelise kompamisega, kuid ei läinud samas kaua aega, kuni skoor avati. 8. minutil teenisid saareriigi pallurid Eestile valusast kohast, karistusala nurga lähedalt, trahvilöögi, mida asus lööma Mehhikos igapäevaleiba teeniv Devaughn Elliott. Löök võttis müürist rikošeti, mille tagajärjel lendas pall väravas seisnud Andreas Vaiklast õnnetult vastassuunas, viies Hiiumaast neli korda väiksema pindalaga riigi Eesti vastu 1:0 ette.

Edasi haarasid selgelt ohjad aga eestlased. Palli hoidmisel hakati üles ehitama rünnakurütmi, kuid puudu jäi just viimaste lihvidena mõjuvatest käikudest, mis oleks Saint Kitts ja Nevise väravat reaalselt ohustanud. Sarnane lugu oli ka tsenderdustega: Saint Kittsi kaitseliin domineeris õhus täielikult, lüües puhtaks sisuliselt kõik peapallid, mis nende karistusalla jõudsid.

Poolaja lõpus saabus ka eestlaste järjepidevale survele tasu, kui kasti toimetatud palli Saint Kittsi mehed puhtaks lüüa ei suutnud. Tekkinud segaduses jõudis esimesena pallini aga Dmitrijev, kelle söödu kasutas oskuslikult ära Rauno Sappinen, kes 41. minutil Eesti viigivärava lõi. Poolaeg lõppes küll olukorras, kus kõik Eesti väljakumängijad oli saareriigi väljakupoolel pressi avaldamas, kuid avakolmveerandtund 1:1 viigiseisul siiski ka lõppes.

Esimese poolaja lõpus nähtu justkui lubas, et mängu teisel vaatusel lükkavad külalised sisse järgmise käigu, millega saare esindajatel eest ära minnakse, kuid loodetud stsenaarium etendamisele siiski ei tulnud. Teise poolaja keskpaigaks oli mäng võrdsustunud.

Eestlaste jaoks keeruliste kliimaolude ning Saint Kittsi meeste võitlusvaimu koosmõjul püsis mäng aga justkui eikellegimaal, kus kumbki võistkond enam lõplikku initsiatiivi haarata ei suutnud. Eestlaste pärusmaaks jäi rohkem kaugelt pealelöökide proovimine. Ükski löökidest raamideni ei jõudnud.

Mängu lõpus oli kaks väga head võimalust hoopis võõrustajatel, mida küll realiseerida ei suudetud, kuid mis jätsid sinisärkidele lisaks viigiga leppimise ebameeldivale tundele ka kergelt mõruda maigu suhu.