Vahetusmees lõi Ukrainale kaks identset väravat ja šotlased kerkisid liidriteks (0)

Lyndon Dykes lõi kaks identset väravat. Foto: Scanpix / Scott Heppell / AP

Rahvuste liiga B-divisjoni esimeses alagrupis võidutses Šotimaa, kes alistas Ukraina viimase 20 minuti väravatest 3:0.

Esimene tõeline ohtlik moment sündis seitse minutit enne avaväravat, kui šotlased käisid end Ukraina karistusalas ilmutamas - Che Adamsi pealöök tabas latti ning jätkuolukorras pääses taaskord Adams peaga löögile, ent siis juba tõrjus ukrainlaste kiiper Anatolii Trubin jalgadega.

70. minutil läksid šotlased juhtima, kui Kieran Tierney pallikaotusest põrkas nahkkera Ukraina mängija jalalt karistusala joonel paiknenud John McGinnile. Šotimaa kapten keeras palliga Valerii Bondari pealt maha ja saatis löögi paremasse alla nurka.

Šotlaste edu kasvas kümme minutit hiljem, kui 76. minutil vahetusest sekkunud Ryan Fraseri nurgalöögist antud sissekerivale tsenderdusele sai pea vahele 77. minutil põllule pääsenud Lyndon Dykes, kes saatis palli Trubini selja taha. 87. minutil lõid šotlased kolmanda värava, mis sarnanes teisele tabamusele, sest Fraser andis taas nurgalöögist sissekeriva tsenderduse ja taas lendas Dykesi peast pall võrku.

Viimati kohtusid Šotimaa ja Ukraina omavahel juunikuu esimesel päeval, kui mängiti MM-ile pääsemiseks poolfinaalmatš, mille võitja, kelleks osutus Ukraina seisuga 3:1, madistas finaalis Walesiga.

Tänavu mängiti Rahvuste liiga raames omavahel esimest korda, kordusmatš leiab aset 27. septembril Krakowis. Enne uut omavahelist kohtumist mängib Šotimaa iirlastega ja Ukraina armeenlastega.

Võiduga Ukraina üle tõusis Šotimaa B-divisjoni 1. alagrupi liidriks, vahe ukrainlastega on kaks silma.