Vaatemäng ja väravad: Dortmund loputas Stuttgarti, Leipzig pööras kolmeväravalise kaotusseisu viigiks (0)

Jude Bellingham vajutas Stuttgarti võrku kaks väravat. Foto: Scanpix / Benjamin Westhoff / REUTERS

Saksamaa Bundesliga 11. mänguvoor tõi vaatemängu ja väravaid. Dortmundi Borussia loputas 5:0 Stuttgarti, Leipzig päästis 0:3 kaotusseisu 3:3 viigiks.

Dortmundi Borussia pääses Stuttgarti vastu juhtima juba teisel minutil, mil skooris Jude Bellingham. Vähem, kui 10 minutit hiljem duubeldas eduseisu Niklas Süle. 2:0 eduseisus olnud Dortmund jalga sirgeks ei lasknud – 44. minutil lõi Giovanni Reyna kolmanda ning vaheajale mindi 3:0 eduseisus.

Paistab, et avapoolajast jäi kollasärkidele väheks, sest 53. minutil lõi Bellingham oma teise ja Dortmundi neljanda. Möödus umbes 20 minutit ning tablool terendas 5:0. Viimase värava autoriks oli 17-aastane Youssoufa Moukoko. Dortmundi võit tõstab nad liigatabeli neljandale reale, punkte on neil 19. Stuttgart on 8 silmaga 16. kohal.

Tänavusel hooajal viletsalt alustanud Leipzig alustas Augsburgi vastu sarnaselt. 64. minutiks oldi 0:3 kaotusseisus, kuid lõpuvile saabudes vaatas tabloolt vastu 3:3 viik. 73. minutil lõi ühe tagasi Andre Silva. Sellegipoolest paistis, et Augsburgi võit on kindel, sest aeg hakkas otsa saama. Aga ei – 89. minutil sai jala valgeks Christopher Nkunku ning minut hiljem lõi Hugo Novoa Ramos viigivärava.

Leipzig on liigatabelis 16 punktiga üheksandal kohal. Hooaja varasemases faasis Müncheni Bayernit alistanud Augsburgil on 14 silma, tabelis ollakse 12. positsioonil.

Võidurõõm jõudis ka Müncheni Bayernini, kes triumfeeris 2:0 Hoffenheimi üle. Esimene värav löödi 18. minutil, autoriks tänavusel hooajal suurepäraselt mängiv Jamal Musiala. Eduseisu kahekordistas 38. minutil Eric Maxim Choupo-Moting. Bayern asub 22 punktiga teisel tabelireal, Hoffenheim aga 17 punktiga kuuendal.

Käimasoleval hooajal mehetegusi tegev Freiburg alistas teise poolaja väravatest 2:0 Bremeni Werderi. 56. minutil skooris Lukas Kubler, 80. minutil kahekordistas eduseisu Vincenzo Grifo. Freiburgil on 21 punkti, mis paigutab nad liigatabelis hiilgavale kolmandale kohale. Bremen kuulub Bundesliga keskmikusse – 15 punktiga ollakse 11. kohal.

Leverkuseni Bayeri ja Wolfsburgi vaheline kohtumine lõppes 2:2.

Augsburg - Leipzig 3:3 (1:0)
34. Mergim Berisha, 51. Ermedin Demirovic, 64. Ruben Vargas - 73. Andre Silva, 89. Christopher Nkunku, 90. Hugo Novoa Ramos

Eemaldamine: 66. Iago

Leverkuseni Bayer - Wolfsburg 2:2 (1:1)
17. Moussa Diaby, 76. Jeremie Frimpong - 28. ov. Robert Andrich, 53. pen. Maximilian Arnold

Realiseerimata penalti: 10. Moussa Diaby (Bayer)

Dortmundi Borussia - Stuttgart 5:0 (3:0)
2., 53. Jude Bellingham, 13. Niklas Sule, 44. Giovanni Reyna, 72. Youssoufa Moukoko

Freiburg - Bremeni Werder 2:0 (0:0)