VAATA JÄRELE: Maardu ei jätnud oma esimeses kodumängus PJK-le vähimatki sõnaõigust (0)

Esiliiga neljanda vooru kohtumises läksid neljapäeva õhtul Maardus vastamisi sealne Linnameeskond ja neile Pärnust külla sõitnud PJK. Kohtumine algas küllaltki tasavägilselt, kuid peale 58. minutit, mil külalised vähemusse jäid, läksid võõrustajad oma teed. Lõpuks saadi kirja 5:0 võit.

Kuigi esimese kolli lõi 38-aastane Vitali Gussev meisterlikult väravasse juba kümnendal minutil, siis järgnenud minutitega ei õnnestunud Maardul täielikult initsiatiivi haarata: palli said vallata mõlemad ning kuldseid šanse ei tekkinud kummalgi. Siiski lõid avapoolajal võõrustajad ka teise, kui 31. minutil skooris Vadim Aksjonov.

Teisel poolajal läks mäng pisut lahtisemaks ning pisut enne tunni möödumist jäid Igor Prinsi hoolealused vähemusse: ukrainlasest poolkaitsja Petro Namuilik teenis robustse vea eest oma teise kollase ja kinkis vastastele 11-meetri trahvilöögi. Seekord aga Gussevi sooritus ebaõnnestus ning tänu Kaupo Koorti tõrjele jäi Maardu eduseis endiselt kaheväravaliseks.

Esialgu tundus isegi, et PJK sai penaltitõrjest hoogu juurde, ent lõpuks laguneti siiski täielikult. Viimase kahekümne minutiga skoorisid võõrustajad kolmel korral ning korduvalt sahistati pärnakate küljevõrku.

Kuna tegemist oli vooru esimese kohtumisega, siis saab Maardu esmakordselt sel aastal tabeli tippu hallata. Nädalavahetusega võivad neist aga mööduda nii Tallinna Kalev, Nõmme United kui ka Tallinna Levadia U21.

13. mail kell 19.00 Maardu kunstmuruväljakul

Maardu Linnameeskond - Pärnu Jalgpalliklubi 5:0 (2:0)
10. pen. Vitali Gussev, 31., 71. Vadim Aksjonov, 73. Roman Sobtšenko, 87. Vadim Mihhailov

Realiseerimata penalti: 59. Vitali Gussev
Hoiatused
: 9., 58. Petro Namuilik, 34. Reimo Madissoo, 71. Silver Õismets, 80. Jako Kanter
Neljas kohtunik: Robert Lauri

Maardu: Ilja Kassjantšuk, Deniss Maksimenko, Deniss Kovtun (78. Aleksandr Alteberg), Klimenti Boldõrev, Anton Aristov (75. Aleksandr Ševtšenko), Vladislav Ogorodnik, Erik Grigorjev, Vadim Aksjonov (78. Maksim Krivošein), Timur Bulavkin, Roman Sobtšenko (80. Kirill Vinogradov), Vitali Gussev (60. Vadim Mihhailov).
Varus: Vitali Teleš, Aleksandr Alteberg, Maksim Krivošein, Vadim Mihhailov, Dmitri Dovženok, Aleksandr Ševtšenko, Kirill Vinogradov.

PJK: Kaupo Koort, Reimo Madissoo, Nazar Vizdrik, Mirko Mardiste, Jako Kanter, Igor Mohhov, Tanel Melts (60. Veiko Vespere), Joonas Sild (60. Jevgeni Novikov), Petro Namuilik, Risto Pärnat, Silard Simanis (67. Silver Õismets).

Varus: Johannes Gevlja, Veiko Vespere, Eke Tormis Pikk, Jevgeni Novikov, Silver Õismets.

Mängueelselt:

Esiliiga on piirangutest vabanenuna viimaks samuti hoo sisse saanud ning Maardu Linnameeskond püüab sarnaselt mullusele hooajale kõrgliigakohta. Kodus tuleb selleks kindlasti võita ning sedapuhku üritatakse võidulisa saada PJK vastu. Maardu kevadel enne koroonapausi väljakule ei jõudnudki, nüüd on aga nopitud 5:0 võit FCI Levadia U21 üle ning eelmises voorus tehti tuline 2:2 viik Tallinna Kaleviga.

PJK võitis märtsikuus 2:1 Elvat ja läks siis koos kõigi teistega kahekuulisele pausile, kust naastes jäädi kohe 0:5 alla Nõmme Unitedile. Ennast turgutati seejärel 2:0 võiduga Tartu Tammeka U21 üle ning see tähendab, et praegu on PJK tabelis täpselt Maardu ees, kohtadeks neljas-viies.

PJK peatreeneril Igor Prinsil on seoses Maardu nimega ilusad mälestused, sest omal ajal tuli ta Maardu Levadia ridades mitu korda Eesti meistriks. Vanad teened nüüd aga ei maksa ning eelmisel hooajal pidi PJK kõigis kolmes kohtumises Maardu Linnameeskonnale alla vanduma, koondskooriks kirjutati lõpuks PJK poolt vaadates 2:10.