VAATA JÄRELE: Flora ja Paide proovisid ja proovisid, kuid sarnaselt esimesele duellile jäädi taas viiki (0)

Premium liiga laupäeva õhtu maiuspala viis vastamisi liigatabeli teise ja kolmanda ehk FC Flora ja Paide Linnameeskonna. Järele peetud kohtumine kulges aktiivselt, kuid lõpuks jäid mõlemad siiski väravateta.

Kohtumine kahe suure vahel algas vägagi aktiivselt ning esimeste minutitega lükkas koduklubi Paide korraliku surve peale. Selle abil pääseti ka väga lähedale väravale, kui Siim Lutsu neljanda minuti käärlöök tabas posti. Tasapisi said aga florakad mängu sisse ning hakkasid ise mängu kontrollima. Poolaja keskel tekkis veel üks terav olukord Flora enda kastis, kuid jällegi tundsid vastased puudust henrianierlikust väravatemasinast.

Teisel poolajal jätkati samasuguselt: mõlemad proovisid, aga liialt edukad polnud. Teeniti ka karistus- ning nurgalööke, ent needki ei toonud soovitud edu. Viimase kümne minutiga suutsid ka mõlemad peatreenerid kohtuniku peale vihastada ja seetõttu kollast hoiatuskaarti näha.

Viigipunkt jättis kahe klubi punktivahe nelja peale. Tulemusega võib eriti rahul olla aga FCI Levadia, kuna nüüd pääseb Flora vähempeetud mänguga maksimaalselt Levadiaga samadele punktidele.

31. juulil kell 19.00 Paide Linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 0:0

Väravasöödud: -
Hoiatused: 34. Kristofer Piht, 70. Ishaku Konda, 78. Hadji Drame, 83. Vjatšeslav Zahovaiko (peatreener) - 73. Henrik Ojamaa, 90+1. Jürgen Henn (peatreener)
Mänguolud: +22, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 373
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Sander Saga, Tauno Rämson
Neljas kohtunik: Elar Tarkus

Paide: Mihkel Aksalu, Kristofer Piht (69. Edgar Tur), Andre Frolov, Abdul Razak Yusif, Sergei Mošnikov (74. Hadji Drame), Siim Luts, Ishaku Konda, Ragnar Klavan, Hindrek Ojama, Joseph Saliste, Deabeas Sekyere.
Varus: Mattias Sapp, Hadji Drame, Martin Kase, Sander Sinilaid, Edgar Tur, Siim Aer, Kevin Kauber.

Flora: Matvei Igonen, Märten Kuusk, Henrik Ojamaa, Martin Miller (84. Markus Soomets), Rauno Sappinen, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov (69. Sten Reinkort), Henrik Pürg, Ken Kallaste, Michael Lilander, Markus Poom.
Varus: Karl-Romet Nõmm, Marco Lukka, Sten Reinkort, Rocco Robert Shein, Henri Välja, Markus Soomets, Markkus Seppik.

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

Enne mängu:

Kohtumise eel hoiab trumpe enda käes sel hooajal endiselt löömatuna püsiv Flora, kes on 15 mänguga kogunud 39 punkti. Paidel on mänge peetud kahe võrra rohkem, aga punkte tabelisse kogunenud nelja võrra vähem ehk 35.

Kodumeeskond Paide langes eurosarjast tugeva Wroclawi Slaski vastu esimesel tõkkel, kuid südilt võideldes. Seejärel tehti aga koduliigas pettumustvalmistanud 1:1 viik Tartu Tammekaga, mis röövis liidrite jälitajalt järjekordsed kaks punkti.

Teisalt on Paide saanud seejärel poolteist nädalat puhata, samas kui Flora pidas alles teisipäeval Meistrite liigas raske lahingu Varssavi Legiaga, vandudes tugevatele poolakatele kõige napimalt 0:1 alla. Eurosarjas osalemise tõttu on Flora viimasest viiest mängust vaid üks olnud kodune liigamäng, juuli keskel alistati võõrsil 4:0 Pärnu Vaprus ja siis said paljud põhimehed puhkepäeva.

Seekord florakatel niisugust luksust pole, sest ehkki juba neljapäeval ootab ees küllasõit Küprosele Nicosia Omoniale, tuleb neil Paide vastu pingutada täiega ja lõpuni. Sellest andis ehedat tunnistust viimane omavaheline kohtumine täpselt kuu aega tagasi, kui Flora läks Markus Soometsa, Konstantin Vassiljevi ja Rauno Sappineni väravatest 3:0 ette, juhtis sama skooriga veel 85. minutil, ent lubas imelise lõpuspurdi teinud Paidel ikkagi lõpuvileks 3:3 viigini jõuda.

Kahe väravaga tolle mängu kangelaseks kerkinud Henri Anier ei saa seekord Paidet aidata, sest on mängukeelu all. Floral puudub operatsioonil käinud Rauno Alliku, ülejäänud põhimehed on mõlemal aga olemas.