VAATA JÄRELE: Eino kübaratrikk murdis kümnekesi lõpetanud Elva ja tõstis Unitedi liidriks (0)

Esiliiga 14. vooru avavoorus sai Nõmme United võõrsil 4:2 jagu FC Elvast. Kübaratrikiga hiilgas Unitedi ääreründaja Raimond Eino.

United asus juhtima juba 8. minutil - Kevin Mätas näppas äärel palli Martin Thomsonilt ja söötis värava ette Einole, kes avas skoori. Ehkki avapoolaja jooksul oli initsiatiiv peamiselt Unitedi käes ja Karl Kruus pidi Elvat mitu korda päästma, jõudsid võõrustajad 35. minutil viigini, kui Unitedi kaitsjad unustasid värava ees täiesti valveta Devid Lehteri.

Viik püsis tablool siiski vaid mõne minuti, kuna United pääses vasturünnakule ning Randin Randega kokku mänginud Eino lükkas palli Kruusi jalge vahelt teist korda Elva väravasse. Kui Unitedil õnnestus üks värav Elvale riietusruumi kaasa anda, siis sama hooga alustati ka teist poolaega ning 49. minutil vormistas Eino kübaratriki. Unitedi neljaski värav sündis tänu talle, sest Eino äärelt antud kaarpalli lükkas tagumise posti juurest väravasse hetk varem vahetusest mängu sekkunud Andreas Tiits.

Kuigi mäng näis tehtud olevat, sündis lõpuminutitel veel päris palju olulist. Esmalt kukutas nõmmekate keskkaitsja Sander Alex Liit karistusalas Elva mängija ja Thomson realiseeris penalti kindlalt. 89. minutil läksid aga keskväljal kukkumise järel sõlme Andreas Vaher ja Veiko Kütt, järgnenud kerges rüseluses nägi väljakukohtunik Siim Rinken Küti jalalööki ja näitas Elva kaptenile punast kaarti.

United tõusis võiduga vähemalt ajutiselt tabeliliidriks, seni esikohta hoidnud Maardu Linnameeskond mängib laupäeval FC Flora U21-ga. Elva jätkab neljandal tabelireal.

23. juulil kell 19 Elva linnastaadionil

FC Elva - FC Nõmme United 2:4
35. Devid Lehter, 86. pen. Martin Thomson - 8., 39., 49. Raimond Eino, 70. Andreas Tiits

Neljas kohtunik: Raiki Mänd

Elva: Karl Kruus, Remi Kõivik (51. Naatan Siimeon Tamm), Veiko Kütt, Markus Lokk, Martin Thomson, Henri Härm (62. Anti Ivaste), Kaarel Tinn (65. Alvar Kasak), Veiko Maidla, Kristo Kolesnitšenko (62. Nikita Karasjov), Paul-Feliks Frei (74. Kristo Põldsaar), Devid Lehter.
Varus: Arvo Käkk, Alvar Kasak, Kristo Põldsaar, Naatan Siimeon Tamm, Nikita Karasjov, Ekke Lõbu, Anti Ivaste.

United: Oliver Ani, Kevin Koppel (38. Paul-Kevin Chan), Sander Alex Liit, Erko Jonne Tõugjas, Igor Žarikov (84. Marten Metsniit), Nikita Vassiljev (69. Andreas Tiits), Karl Gustav Kokka, Randin Rande, Lars-Indrek Aigro (77. Andreas Vaher), Raimond Eino, Kevin Mätas (84. Luukas Aeg Arbeiter).
Varus: Georg Mattias Lagus, Andreas Vaher, Johan Tõugjas, Andreas Tiits, Paul-Kevin Chan, Marten Metsniit, Luukas Aeg Arbeiter.

Enne mängu:

Oodata on põnevat matši, sest õhus on nii sportlik pinge kui ka sellele lisanduv platsiväline pool. Kahe aasta eest Premium liiga üleminekumänge pidanud Elva on hetkel 12 mängust kogutud 19 punktiga neljandal kohal ehk hooaja algus pole olnud kõige sujuvam. Esiliigas oma debüüthooaega tegev United on seni küll endiselt kaotuseta, ent kaheksa võidu kõrval on saadud viis viiki, mis hoiab nad 29 silmaga tabeli teisel real.

Kui võistkonnad omavahel mai lõpus kohtusid, lepiti Männiku mändide all 0:0 viiki. Nüüd heideldakse Elva mändide all, kuhu on oodata palju pealtvaatajaid. Elva on olnud aastaid väga tugev kogukonnaklubi ja keskmiselt 249 vutisõbraga on nad ka tänavu pealtvaatajate edetabelis teisel kohal.

Nõmme United on aga samuti väga tugeva sisemise kogukonnaga klubi, kus selle liikmed ja nende pered tunnevad Mart Poomi juhitud klubiga selget emotsionaalset sidet. Kodumängude külastatavuse poolest on United 247 silmapaariga kohe Elva järel kolmandal kohal. Täna võtab Nõmme klubi Lõuna-Eestisse bussiga kaasa ka oma fännid.

"Ootame neljapäevast mängu Elvaga suure põnevusega. Tegemist on tugeva kogukonnaga klubiga, keda koduseinte vahel toetab suur hulk kohalikke. Plaan on ka ise bussitäis fänne kohale toimetada, seega võib tulla suure publikunumbriga kohtumine, kus loodetavasti pakutakse rahvale ka väravaid!" lootis Unitedi peatreener Martin Klasen.

Elva peab täna hakkama saama ilma oma kapteni ja talismani Jürgen Kuresoota, kes kannab mängukeeldu. Elva peatreener Veiko Haan sõnas: "Esmakordselt tuleb meile külla FC Nõmme United. Külalislahkust nende vastu me näidata ei saa. Peame egoistlikult ainult enda heaolu ja punktide peale mõtlema."

"Nõmme United on hetkel ainus võistkond, kes pole sel aastal Esiliigas ühtegi kaotust saanud. Samuti on nad löönud kõige rohkem ning lasknud kõige vähem väravaid, seega on tulemas väga raske mäng," arvas võõrustajate pallur Martin Thomson. "Anname siiski endast parima, et kodupublikut rõõmustada."

Külaliste väravavaht Oliver Ani teadis aga, et võiduni saab viia ainult sotiga panemine: "Elvaga ootab meid ees väga raske mäng, peame kogu mängu vältel sotiga nii kaitses kui ka rünnakul panema, ainult siis saame tabelisse kolm punkti juurde!"