Uue treeneriga uue hingamise leidnud Lviv seljatas eestlaste lahingus Tammeta Desna (0)

Kui Eesti koondisega ei õnnestunud Mihkel Ainsalul võidurõõmu maitsta, siis koduklubis läheb poolkaitsjal paremini. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Ukraina kõrgliigas läksid vastamisi eestlaste tööandjad Tšernigivi Desna ja FK Lviv, kuid Eesti meeste lahingut siiski näha ei saanud, sest Joonas Tammele andis tema tööandja vaba päeva. Mihkel Ainsalu tegi aga kaasa kõik 90 minutit ja aitas Lvivi olulise 1:0 võiduni.

Desna kodulehe teatel jäi Tamm mängust eemale Eesti koondises viibimise ja sellest tuleneva puhkuse tõttu, kuid oma ainsast välismaalasest loobumine maksis klubile valusalt kätte. Mängu ainsa värava lõi 22. minutil vasakäär Maksim Hrõsjo.

Lviv, kes loobus enne kaheksandat vooru grusiinist peatreeneri Giorgi Tsetsadze teenetest ja edutas ajutiseks juhendajaks senise abitreeneri Vitali Šumski, võib seni vangerdusega rahule jääda. Kui enne oli neil tabelis kirjas vaid üks viigipunkt, siis kolmest Šumski käe all peetud kohtumisest on võidetud kaks. Liigatabelis kerkis Ainsalu tööandja esmakordselt viimaselt kohalt eelviimasele ehk 13. reale. Desna jätkab 16 punktiga neljandana, ent liidrist Kiievi Dinamost jäädakse nüüd maha seitsme ja teisel kohal olevast Donetski Šahtarist nelja punktiga.

Sloveenia kõrgliigas ei saanud peapõrutusest taastuv Mattias Käit jätkuvalt aidata Domžalet, kes vandus koduplatsil 0:1 alla lähikonkurendile Celjele. Liigatabelis on enamikust konkurentidest ühe mängu vähem pidanud Domžale kümne meeskonna konkurentsis kaheksas, edestades kahte viimast meeskonda vaid kahe punktiga.

Nädalavahetus pakkus vähe mängurõõmu ka teistele eestlastele. Henrik Ojamaa jäi Poola esiliigas pingile, kui Lodzi Widzew jäi võõrsil 0:2 alla Nieciecza Termalicale. Liigatabelis on Widzew 18 meeskonna seas 11. kohal.

Itaalias ei kuulunud Georgi Tunjov SPAL-i koosseisu, kui kodus saadi Pescarast jagu 2:0. Neljanda järjestikuse võidu noppinud SPAL on tõusnud Itaalia esiliigas kolmandaks.

Bulgaaria meistriliigas tegi Veliko Tarnovo Etar 0:0 viigi Sofia Slaviaga, Eesti noortekoondises käinud Mark Edur seekord meeskonna koosseisus polnud. Etar on 13 mängu järel endiselt võiduta, mis jätab nad liigatabelis selgelt punase laterna rolli.

Mänguminutite, ent paraku mitte tulemuse poolest läks veidi paremini Henri Järvelaiul, kes tegi Taani esiliigas Vendsysseli eest kaasa teise poolaja. Kahjuks lõi võõrustaja Hvidovre just teisel kolmveerandtunnil ka mõlemad väravad ja võitis 2:0, lisaks pidi Vendsyssel mängima viimased 16 minutit vähemuses. Liigatabelis on eestlase tööandja eelviimasel, 11. kohal.

Kuna nii Vlada Kubassova kui ka Lisette Tammik viibivad praegu Eesti koondise juures, pidid Napoli ja Santa Teresa täna hakkama saama ilma nende abita. Napoli tegi Itaalia karikavõistlustel alagrupi viimases mängus 1:1 viigi Sassuologa ning jäi võrdsete punktide juures kehvema väravate vahe tõttu Sassuolo järel teisele kohale, mis tähendab, et kaheksa parema hulka ei pääsetud. Santa Teresa vandus Hispaania kõrgliigas koduväljakul 0:2 alla Levantele ja on liigatabelis 18 naiskonna konkurentsis 12.kohal.