Usta kirjeldas veidrat mängupäeva: mikrobuss, saun ja vaheajal külmetamine (3)

Kui meeskonnakaaslased läksid vaheajaks riietusruumi, siis eriloaga mehed pidid end varumeestepingil soojas hoidma. Foto: Brit Maria Tael

Kaarel Usta oli üks neist Nõmme Kalju mängijatest, kes said terviseametilt loa isolatsioon varakult lõpetada, kuid see tõi kaasa omapärase mängupäeva, mis sisaldas mikrobussiga Tartusse sõitmist, vaheajal külmetamist ning kahenädalase treeningpausi järel 90 minutit tipptasemel jalgpalli. 

Kaks nädalat tagasi oli Usta üks neist õnnelikest Kalju põhimeestest, kes said lennata koos reservvõistkonna noortega Ungarisse, et pidada maha Euroopa liiga "kodumäng" NŠ Mura vastu. Viisaka 0:4 kaotuse järel selgus aga reisiseltskonnas veel üks positiivne koroona-proov, mistõttu suunati kogu kaasas olnud personal uuesti 14 päevaks isolatsiooni.

Viimasel hetkel enne mängu Tartu Tammekaga said viis mängijat küll eriloa, ent see ei tähendanud, et neil oleks lubatud olla täisväärtuslikud meeskonna liikmed.

Millal sa teada said, et sa täna saad mängida?
Sain teada üleeile õhtul kell kümme - treener helistas, et kuidas tervis on ja et tuleb homme testimine ja kui see on negatiivne, siis saab platsile. Ja nii läkski.

REKLAAM

Aga trenni vist ei saanud teha?
Trenni ei ole teinud mitte üldsegi. Enne Ungari mängu oli üks, see ongi kõik, rohkem ei ole meeskonnaga üldse teinud, ainult individuaalselt. Enne euromängu, mis Tallinnas pidi olema, saime ka meeskonnaga paar trenni teha, aga seda on väga vähe.

Täna ei lubatud teid isegi meeskonnabussi. Kuidas te siia saite?
Kes olid isolatsioonis olnud kauem, tulid suure bussiga ja meie tulime viiekesi mikrobussiga, lähme tagasi ka.

Ja siin ei lubatud teid riietusruumigi...
Kellegile saadeti e-mailile, et meie peame olema teises kohas, ja siis me läksimegi sinna, kus saun on.

Kas külm ei olnud vaheajal väljas istuda?
Oli küll külm tegelikult. Alguses oli okei, aga siis jahtud maha ja peab hakkama liigutama, et jalad krampi ei läheks. 

Said ikkagi palju mängida. Oli raske ka?
Oli küll raske, annab ikka korralikult tunda. Esimesed 20 minti oli okei, domineerisime, aga siis hakkab väsimus sisse lööma, tuleb palju eksimusi ja kaob mängu üle kontroll.

Foto: Imre Pühvel

Kõrvalt jäi mulje, et võib-olla lõikasite te selle esimese 20 minutiga natuke näppu. Kas see oli liigne uljus arvestades seda, et te ei ole saanud trenni teha?
Kuna Tammekale meeldib mängida niimoodi, et nad alustavad alati madalalt ja lühikesega, siis me tahtsime võtta riski - see oli treenerite plaan ja meie järgisime seda. Muidugi on risk alati, kui sa pressid kõrgelt, aga tuli ka palju õnnestumisi sellega, lihtsalt et me ei suutnud realiseerida.

Pärast seda 20 minutit oli asi puhtalt väsimuses, et te suhteliselt selgelt ära vajusite?
Alguses oli hea, kontrollisime, tempo oli kõrge, võitsime kogu aeg palle, aga siis hakkas kõik laienema, väljaks muutus suureks ja siis lähebki nii, et tuleb selliseid läbisööte kuskilt vastaste poolepealt ja nad saavad üks-ühele. Nii see on, kui pole kuu aega trenni teinud.

Kuidas sa nüüd vaatad hooaja lõpule vastu - kui palju see kuuajane paus mõjutab mängijaid?
Muidugi mõjutab. Esiteks on füüsiliselt väga raske niimoodi tagasi tulla, aga ka mentaalselt, sest sa ei tea, kui kauaks see hooaeg nüüd venib - see on nõme olukord, aga mis teha.

Mõnes mõttes tundub, et see on isegi kasuks tulnud - meeskond on väga duhhi täis.
Seda oli näha küll, et meeskonnal jääb praegu puudu ainult füüsilisest, enesekindlus tundub meeskonnal  tegelikult hea olevat. Aga füüsiline peab kiiresti järgi tulema, muidu läheb see hooaeg keeruliseks.

Raskused liidavad meeskonda?
Muidugi-muidugi. Eriti Kaljut, meie meeskond tuleb alati rasketest olukordadest välja.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
3 kommentaari

Marek Naaris   •  
(90.190.220.***)
Kuidas külmetasid mängijad? Väljas oli sellel hetkel 18 kraadi ja tuulevaikus :)
sanderk   •  
(90.190.194.***)
Marek, kui sa intervjuud loed, siis saad äkki teada.
Mina näiteks sain teada, et see ikka räme klickbait pealkiri, kuna tegu polegi Taavi Ustaga, vaid hoopis nimekaimuga.
Raimond Lepalaan   •  
(87.119.178.***)
Mitte nimekaimu vaid tema pojaga on tegu.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK