Uruguay pääses Kolumbiast, Cavani maksis tuharapaitamise eest kätte (2)

Copa Americal lõppes täna öösel alagrupiturniir. Uruguay võitis Tšiili ees C-alagrupi, Ecuador ja Jaapan kukutasid teineteist hukatusliku viigiga.

Alagrupiturniiri ühes glamuurseimas mängus kohtusid viimase kolme Copa America turniiri võitjad - 2011. aasta meister Uruguay ning eelmise kahe turniiri meister Tšiili, kellele oleks C-alagrupi võitmiseks piisanud ka viigist.

Edinson Cavani 82. minuti pealöögist sai 1:0 võidu siiski Uruguay. PSG väravamasin sai sellega revanši 2015. aasta veerandfinaalis juhtunu eest, mil Tšiili mängija Gonzalo Jara asetas käe Cavani tuharatele, provotseerides seega Cavanilt välja punase kaardi toonud rünnaku. Tšiili võitis tolle mängu 1:0.

Ecuador ja Jaapan läksid omavahelisele mängule vastamisi teadmisega, et viik kukutaks mõlemad konkurentsist, emma-kumma võit tõstaks aga ühe meeskonna kahe parema kolmanda koha meeskonna sekka. Mäng lõppeski 1:1 viigiga ning seega langesid mõlemad koondised konkurentsist. Õnnelike kolmanda koha omanikena on veerandfinaalis Peruu ja Paraguay.

27. juunil kohtuvad esimeses veerandfinaalis Brasiilia ning Paraguay, kelle mängu võitjale tuleb poolfinaalis vastamisi koondis paarist Venezuela - Argentina. Uruguay ja Tšiili võivad uuesti kohtuda poolfinaalis. Tšiilit ootab esmalt ees Kolumbia, Uruguayd Peruu.

Tšiili - Uruguay 0:1 (0:0)
82. Edinson Cavani

Ecuador - Jaapan 1:1 (1:1)
35. Angel Mena - 15. Shoya Nakajima

Tabeliseis: 1. Uruguay 7 punkti (3 mängust), 2. Tšiili 6 (3), 3. Jaapan 2 (3), 4. Ecuador 1 (2)