Unitedi ja Legioni seljatanud Pähn: minu jaoks polnud see üllatus (Artjuhhov: see on tragöödia) (1)

Foto: Soccernet.ee kuvatõmmis

U-19 Eliitliiga meistriliiga karika viis koju Tartu Tammeka, kes alistas finaalis TJK Legioni ja enne seda poolfinaalis Nõmme Unitedi - kaks meeskonda, keda on peetud selle vanuseklassi soosikuteks.

Tammeka noorte juhendaja Marti Pähn lausus Soccernet.ee otseülekandes, et tema jaoks ei tulnud need võidud üllatusena: "Täna tulime ka siia mitte ainult võitlema ja võitma, aga näitama head mängu. Minu jaoks need tulemused üllatavad ei olnud, aga mul on hea meel, et ka ülejäänud inimesed seda nägid."

"Eeldasimegi, et finaal tuleb selline. Keegi ei arvanud, et see tuleb ühepoolne mäng, ja kui vaadata esimest poolaega, siis pärast punast kaarti läks meie olukord isegi raskemaks," kommenteeris Pähn finaalmängu, kus Tammeka sai nautida arvulist ülekaalu alates 37. minutist, mil Legioni keskkaitsja Marcus-Aurelius Touru sooritas pikali maas olles jalalöögi Mikk Raidi pihta. Ülekaalu realiseerimiseks kulus tartlastel aga kuni 81. minutini.

"Teisel poolajal oli meil plaan rohkem ääri kasutada, mäng võimalikult laiaks tõmmata, aga peab aru saama, et mehed olid esimest korda sellises finaalis - nad üritasid liiga sirgjooneliselt ja kaotasid palle. Legionil oli teisel poolajal päris häid võimalusi, me tegime ise enda elu raskeks, aga värava saime me samas ikkagi sealt, kust ise soovisime, nii et peab rahul olema," rääkis Pähn.

REKLAAM

Legioni peatreener Mihhail Artjuhhov ei saanud üle ega ümber punasest kaardist, mis nende mängule tugeva pitseri jättis:

"Pean ütlema, et minu meelest tegi kohtunik meile natuke liiga. Tammeka mängija tegi esimese vea ja minu mängija oli pikali maas. Finaal on tähtis mäng, tehtud on väga palju tööd, tugevad mehed nutavad praegu. Tammeka on väga tugev meeskond ja nad mängivad väga hästi, aga ainult jumal teab, mis võinuks olla, kui me oleks mänginud üheteistkümnekesi üheteist vastu."

"Poiste jaoks on see tragöödia ja vabandust, aga mina olen ka väga-väga kuri. Teisel poolajal nägid kõik, et Legion ei karda kedagi, olgu me kümnekesi või üheksakesi. Aga kõik on korras ja töötame edasi."

Täispikad intervjuud (alates 2:06:30 ja 2:15:15):

1 kommentaar

hattrick   •  
(85.253.30.***)
Pärast sellist ebasportlikut liigutust ei tohiks treeneril olla ühtegi pretensiooni punase osas, kuid ka minul kulus mitu kordust, et aru saada, mis seal situatsioonis täpselt juhtus. Ilmselt kommentaar antud vahetult peale mängu emotsioonide pealt ja hiljem analüüsides on selge, et peaks oma mängija otsa vaatama karuteene ja kümnekesi jätmise osas.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK