Union ulatas ise tõhusa abikäe, et Leverkusen saaks neid ajalooliselt klohmida (0)

Leverkuseni ründevõimekus vabanes lõpuks paisu tagant. Foto: Scanpix / Imago images / Ulrich Hufnagel

Kui üks meeskond alustab vooru liidrikohalt ja teine väljalangemistsoonist ning mängu lõppedes on tablool skoor 5:0, siis kumb säras? Bundesliga näitel - õige vastus on loomulikult, et see teine, väljalangeja!

Just nii kohtles Leverkuseni Bayer kodus Berliini Unioni, kes lasi eilsega Müncheni Bayerni endast kahe punktiga mööda, kuid omas võimalust esikoht tagasi võtta. Leverkuseni oli seevastu alustanud tosina mängu järel sajandi halvima hooga, sest neil oli kirjas vaid kaks võitu. Väravateta avapoolaeg viitas sellele, et tulla võib taas Unionile omane napp võit, aga teine poolaeg algas hoopiski pauguga.

Pausilt naastes ei olnud mängitud minutitki, kui Robert Andrich nurgalöögist tulnud palli kodupubliku rõõmuks Unioni võrku suunas. Õige pea võttis teatepulga temalt üle Moussa Diaby, lüües 56. minutil oma valdustest kaugele seiklema läinud Unioni väravavahi Lennart Grilli jämedast eksimusest 2:0. Möödus alla kahe minuti, kui Leverkusen uuesti oma värava alt jooksma pääses ja Diaby kolmandatki korda skooris.

Unioni peatreener Urs Fischer reageeris kolmikvahetusega, aga seegi ei päästnud, sest kümnekonna minuti pärast lõi Adam Hložek efektse kannaliigutusega postipõrkest neljanda. Hävitustööle pani 76. minutil punkti Hložekilt hea söödu saanud Mitchel Bakker. Nii oli senise hooaja jooksul tosina mänguga vaid üheksa palli võrgust võtnud Union neid ühe poolajaga sunnitud sealt välja korjama koguni viis.

Ühtlasi tähistas Leverkuseni viieväravaline võit, et voorule tabeliliidrina vastu läinud meeskond sai Bundesligas nii suurelt lüüa sel sajandil alles teist korda. 2019. aprillis sai samasuguse tembuga hakkama Bayern, kes nuhtles samuti 5:0 Dortmundi Borussiat.

Tabeliliidrina jätkab Unioni kaotuse järel Bayern, kellel on pealinnaklubist kaks punkti rohkem. Leverkusen tõusis 14. kohale, aga punasest tsoonist lahutab neid endiselt vaid üks punkt.

Teist poolaega vajas võidu kindlustamiseks ka kõrgelt lendav Freiburg, kes alistas mõni tund hiljem kodus 2:0 Kölni ning kiilus end Bayerni ja Unioni vahele teisele tabelireale. Esmalt lõpetas vasturünnaku täpse löögiga Jeong Woo-yeong ning kümmekond minutit hiljem vormistas lõppseisu pealöögiga Michael Gregoritsch.

Leverkuseni Bayer - Berliini Union 5:0 (0:0)