Unikaalne Korea derbi lõppes väravateta (0)

Foto: Aasia jalgpalliliit

Teisipäeval peeti 2022. aasta MM-valiksarja raames kahe Korea meeskonna vahel maha ajalooline mäng.

Põhja-Korea ja Lõuna-Korea on tehniliselt olnud alates 1953. aastast püsivas sõjas ning alates 1990. aastast ei ole kaks jalgpallimeeskonda omavahel kordagi kohtunud Põhja-Korea pealinnas Pyongyangis. Näiteks 2010. aasta MM-valiksarjas võõrustas Põhja-Korea kaks mängu Shanghais, sest keeldus oma pinnal laskmast kõlada lõunanaabrite hümnil ja tooma staadionile Lõuna-Korea lipu.

Teisipäeval läksid aga kaks meeskonda Pyongyangis enam kui veerand sajandi järel taas vastamisi. Mängust ei tehtud otseülekannet, staadionile ei lubatud välismeediat, külalisfänne ega tühjade tribüünide järgi ka mitte kodupublikut. Pekingi kaudu Pyongyangi saabunud Lõuna-Korea sai mängu eel treenida vaid ühe tunni jagu ja sedagi kunstmurul. Säärased piirangud on tõenäoliselt hiljutiste poliitiliste pingete tulemus. Küll lubasid Põhja-Korea ametivõimud anda naabritele vahetult enne Pyongyangist lahkumist üle mängust DVD. 

Mäng, mida tribüünil jälgis ka FIFA president Gianni Infantino, lõppes 0:0 viigiga. Kuigi Põhja-Korea on on varasemalt oma naabreid võitnud vaid korra (seda 1990. aastal), siis Pyongyangis on meeskond võitmatu juba 2005. aastast. Mõlemal meeskonnal on tabelis kaks võitu ja viik, Lõuna-Korea on liidrikohal tänu paremale väravate vahele.

REKLAAM

Rootsi saadiku videoklipp:

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK