Ungarile määrati rassistlike fännide tõttu publikukeeld ja rahatrahv (1)

2. septembril Puskas Arenal toimunud Ungari - Inglismaa kohtumine. Foto: Scanpix / Reuters / Carl Recine

FIFA määras Ungari jalgpalliliidule kahemängulise publikukeelu, millest üks on tingimisi, ja 200 000 Šveitsi frangi (umbkaudu 185 000 euro) suuruse rahatrahvi, sest nende fännid käitusid 2. septembril MM-valikmängus Inglismaa vastu rassistlikult. 

Budapestis Puskas Arenal häälestas suur osa 67 000 pealisest publikust end Inglismaa vastu juba ühes avavilega, sest Inglismaa koondis tegi traditsioonilise põlvitamisžesti, juhtides tähelepanu sellele, et rassismile ei leidu jalgpallis kohta. "FIFA võtab selge nulltolerantsi sellise vastiku käitumise vastu jalgpallis," seisis avalduses.

Inglismaa koondislaste suunas tehti mängu jooksul tribüünidelt ahvihäälitsusi, avavärava löönud Raheem Sterling langes aga joogitopside saju ohvriks. Kui Harry Maguire lõi inglaste kolmanda värava, lennutas keegi tribüünilt jalgpallimurule ka pürotehnikaseadme. Inglismaa peatreener Gareth Southgate sai mängujärgset intervjuud andes pihta jääkuubikutega.

UEFA oli Ungari jalgpalliliidule juba publikukeelu määranud suvisel EM-finaalturniiril käitumise tõttu, kuid see puudutas UEFA egiidi all peetavaid mänge. MM-valikmängude läbiviimise eest vastutab küll UEFA, ent juriidiliselt on tegu FIFA kontrollitavate kohtumistega ja sestap on ka karistused nende määrata.

REKLAAM

Ungari peab järgmise kodumängu MM-valiksarjas 9. oktoobril, kui kodus minnakse vastamisi Albaaniaga, kuid publik ei saa sellel mängul osaleda. 12. oktoobril ootab ees võõrsilmäng Inglismaaga. Samas alagrupis mängivad veel Poola, Andorra ja San Marino.

1 kommentaar

V V   •  
(46.131.37.***)
2 mängu, millest 1 tingimisi... Johhaidii, kui pehme ikka Ungariga ollakse.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK