Uljanov uuest treenerist: kõik on kõvasti muutunud, teeme rohkem trenni (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammeka ründav poolkaitsja Artur Uljanov liikus Paide Linnameeskonna vastu teiseks poolajaks äärelt ründesse ja lõi ka värava, kuid totaalselt aia taha läinud avapoolaja järel ei olnud 2:5 kaotusest pääsu.

Kuidas neid totaalselt erinevaid poolaegu selgitada? "Esimesel poolajal olid meil enda vead. Kasvõi see teine värav, mille ma ise ehitasin põhimõtteliselt, kui söötsin keskele Anierile jala peale. Teisel poolajal andis Paide veidi tagasi, 5:0 seisul ei olnud neil kuhugi kiiret. Sealt me saime oma võimalused ja lõime ära."

Mida uus peatreener Dmitrijs Kalašnikovs vaheajal rääkis? "Ta ütles, et me järgiks sama plaani, mis me essal poolajal tahtsime teha, ja läheks agressiivselt kõrgelt peale. Sealt ka mõned Paide eksimused tulid."

REKLAAM

22-aastase Uljanovi sõnul on mängijate jaoks treenerivahetuse järel "kõik kõvasti muutunud": "Taktika on täiesti teistsugune võrreldes [Kaido] Koppeliga. Koppel tahtis rohkem, et me mängiksime maast lühikesega, aga uus treener tahab, et me mängiks rohkem pikka palli ja oleks sirgjoonelisemad. Treeningprotsessid on raskemad, intensiivsemad ja nädalas on rohkem trenne."

Kas sirgjoonelise 4-4-2 asetuse juurde naasmine on meeskonnale kasuks tulnud? "Ma arvan, et nõrgemate satside nagu Pärnu, Kuressaare, kasvõi Viljandi vastu võiks see toimida tegelikult, aga kvaliteetsemate satside, Paide, Flora ja Levadia vastu on see raske. Seal on võimsamad mängijad, kõik on tugevamad."

Kalašnikovs on varasematele põhimeestele kindlaks jäänud, kuid kasutab mitmeid mängijaid täiesti uutel positsioonidel. "Koppeliga hooaja ettevalmistusel olin vahepeal küll ründes, aga pigem olen ikka rohkem ääre peal mänginud. Natuke harjumatu oli, aga kui treener tahab, et ma mängiks seal, siis ma mängin," ütles Uljanov, kes endaga seal päris rahule siiski ei jäänud: "Okei oli, aga oleks võinud veel teise värava ka ära lüüa peaga."

Järgmiseks ootab Tammekat võõrsilmäng Pärnu Vaprusega, kellele kaotatakse praegu liigatabelis kahe punktiga. Kõigi eelduste kohaselt jagavad just nemad kahekesi, kes langeb otse Esiliigasse ja kes peab suunduma üleminekumängudele.

"Kindlasti tahame me Pärnusse minna võitma, sest see on ülitähtis mäng meie jaoks. Kui me selle peaks kaotama, siis on põhimõtteliselt teada, mis meist saab. Sealt on vaja kindlalt võtta kolm punkti - kui me sealt ei võta, siis on jama," ütles Uljanov, kelle hinnangul liigub meeskond praegu õiges suunas:

"Uuel nädalal töötame veel selle nimel, et veel paremini mängida, kasvõi nii nagu täna teisel poolajal. Kohe mängu algusest on vaja niimoodi, et me ei teeks mingeid lolle eksimusi ja lööks kõik oma võimalused ära. Sealt tulevadki need kolm punkti ära meile."

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK