Ülevaade | Premium liiga edestab Läti, Leedu ning Soome kõrgliigasid (2)

Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga on IFFHS-i statistika andmete kohaselt maailma tugevuselt 59. jalgpalli kõrgliiga, edestades teisi Balti riike ning isegi Soomet.

Alates 1991. aastast on IFFHS (International Federation of Football History & Statistics) koostanud maailma kõikide kõrgliigade edetabeli. IFFHS on leidnud, et liiga tulemuslikkuse tase sõltub iga riigi parimate võistkondade tulemustest (arvestatakse ainult viit parimat meeskonda) riiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Erinevate indikaatorite põhjal on loodud süsteem, kus punkte jagatakse liigatasemele vääriliselt.

Eesti kõrgliiga on eelmise aastaga võrreldes tõusnud kolm kohta ning paikneb edetabelis 59. positsioonil. Läti kõrgliiga paikneb kaks kohta tagapool, Soome koguni 11 kohta madalamal ning Leedu kõrgliiga tuleb kohe pärast Veikkausliigat. Leedu on aastaga teinud hämmastavalt suure languse, kui 2018. aasta tulemuste põhjal platseerus nende kõrgliiga 49. positsioonil, siis nüüd ollakse 71. tabelireal.

Eesti naaberriikidest on kõige kõrgemal tabelireal Venemaa kõrgliiga, mis aastaga langes üheksa kohta 26. positsioonile. Rootsi kõrgliiga paikneb edetabelis 33. tabelireal.

REKLAAM

Alates 2010. aastast on Hispaania kõrgliiga domineerinud maailma parima jalgpalliliigade edetabelis. Hispaania võitis üheksa aastat järjest IFFHS-i parima kõrgliiga auhinna, kuid nüüd pärjati võitjaks viimati 2009. aastal parimaks liigaks valitud Inglismaa Premier League. Suuresti mängisid selles edus rolli Liverpooli, Tottenhami ja Manchester City esitused rahvusvahelisel tasandil.

Teisel kohal on eelmisel aastal kolmanda koha saanud Brasiilia kõrgliiga, mis tõusis ette ka Hispaania La Ligast. Itaalia Serie A on paremusjärjestuses neljas ning see on ühe koha võrra parem, kui eelmisel aastal, kui ette tõusti Kolumbia kõrgliigast.

Suurepärase hüppe on teinud Portugali kõrgliiga, mis 2017. aastal oli 16. kohal, 2018. aastal 10. tabelireal ning nüüd tõusti koguni kuuendaks. Portugalile järgneb Prantsusmaa kõrgliiga, siis Hollandi Eredivisie, Argentina kõrgliiga on üheksandal tabelireal ning viimasena esikümnesse mahtus Saksamaa Bundesliga.  

Alates 1991. aastast on Hispaania kõrgliiga noppinud enim võite - 13, Itaalia kõrgliiga on võitnud 10 korda, Inglismaa kõrgliiga jaoks oli see viiendaks korraks ning Saksamaa Bundesliga on olnud ühe korra esimene.

Järjestus (sulgudes on 2018. aasta positsioon):

1. (2.) Inglismaa
2. (3.) Brasiilia
3. (1.) Hispaania
4. (5.) Itaalia
5. (4.) Kolumbia
6. (10.) Portugal
7. (7.) Prantsusmaa
8. (15.) Holland
9. (6.) Argentina
10. (8.) Saksamaa
-----------------
26. (17.) Venemaa
-----------------
33. (42.) Rootsi
-----------------
59. (62.) Eesti
-----------------
61. (64.) Läti
-----------------
70. (74.) Soome
71. (49.) Leedu

Kogu edetabel on nähtav SIIT!

2 kommentaari

tudeng   •  
(78.110.3.***)
Miks Sorga läks tugevast Eesti liigast (59) madalamasse liigasse (USA 66)?
elx   •  
(213.184.49.***)
Portugali ja Hollandi liigad ees pool kui Saksa Bundesliga, sellega on vist kõik öeldud. Aga no eks see olegi statistika võlu ja valu.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK