Ülejärgmisel EM-il juba 32 tiimi? UEFA hakkas uut korraldajariiki otsima (0)

2024. aastal toimuvad Euroopa meistrivõistlused Saksamaal 24 osavõtjaga. Mis saab aga 2028. aastal? Foto: Scanpix / Thomas Boecker / DFB

UEFA tegi täna oma koduleheküljel teatavaks uue EM-i korraldajariigi (või riikide) valimisprotsessi. Seejuures ei välista Euroopa jalgpalliliit, et juba seitsme aasta pärast võib turniiri osalejate arv taaskord muutuda.

"Sarnaselt viimasele kahele turniirile on ka UEFA EURO 2028 plaanitud esialgu 51 mängu ning 24 osavõtjaga," kirjutas UEFA oma koduleheküljel avaldatud teadaandes. "Mitme riigi samaaegne korraldamine on lubatud, kuid ainult siis, kui riigid paiknevad geograafiliselt kompaktsed (loe: on naaberriigid)."

Kui mõni riik või riigid soovivad EM-i kodumaal pidada, siis tuleb neil leida kümme staadionit, mis täidavad järgmiseid tingimusi:

  • Minimaalselt ühel staadionil peab olema vähemalt 60 000 istekohta (finaali jaoks)
  • Minimaalselt ühel - kuid soovituslikult kahel - peab olema vähemalt 50 000 istekohta
  • Minimaalselt neljal peab olema vähemalt 40 000 istekohta
  • Minimaalselt kolmel peab olema vähemalt 30 000 istekohta

Korraldajariigid peavad oma otsuse kindlaks tegema enne järgmise aasta 23. märtsi. Nädal aega hiljem avalikustatakse soovijatele turniiri korraldamise tingimused. 5. aprillil teatab UEFA avalikult kõik kandideerijad ning 2023. aasta septembris valitakse uus korraldajariik või -riigid.

REKLAAM

Nagu tavaliselt, siis annab ka 2028. aastal UEFA korraldajariikidele pileti omaenda turniirile. Kuid siin kehtib üks klausel: kui riike on rohkem kui kolm, siis ei saa garanteerida, et kõik koondised priipääsmega EM-ile saavad.

Teadaande lõppu kirjutas UEFA, aga järgmise teksti: "Kuivõrd turniiri määrused pole veel otsustatud, siis võivad turniiri toimumispäevad, võistkondade arv ning kohtumiste arv muutuda." Seega ei saa veel välistada, et juba seitsme aasta pärast võime EM-il näha lausa 28 või isegi 32 võistkonda! Turniiri formaati on varasemalt muudetud korduvalt ning kui alguspäevadel osales vaid neli (!) riiki, siis 2016. aastast alates on parimate sekka mahtunud 24 koondist.

Hetkeseisul plaanib EM-i korraldada päris mitu riiki: oma soovi on kinnitanud nii Türgi kui ka Rumeenia - Kreeka - Bulgaaria - Serbia ühendkandidatuur. Huvi on tundnud ka Itaalia, inglismaa, Venemaa, Hispaania - Portugal ja Taani - Fääri Saared - Soome - Rootsi - Island - Norra. Mõned antud riikidest proovivad ka 2030. aasta MM-i korraldada ehk sõltuvalt sellest võivad mõned kandideerijad ära langeda.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK