Üks prantslane rõõmustab, 67 miljonit kurvastavad, ja vastupidi (1)

Romelu Lukaku ja Thierry Henry. Foto: dnaindia.com

Esimene poolfinaal saadab kokku naabrid, kes jagavad midagi enamat, kui lihtsalt riigipiiri.

  • 10.07. kell 21.00 Prantsusmaa - Belgia

Belgia abitreener Thierry Henry on Prantsusmaa suurim väravakütt läbi aegade. Nüüd asub ta poolel, mis hõiskab iga kord, kui sünnimaa vastu värav lüüakse, ning see teeb temast justkui vaenlase. Sellise vastasseisu eel võivad Prantsusmaa legendi vallata erinevad emotsioonid, justkui mõistus sooviks üht, kuid süda ihkab teise võitu.

Samas ei tundu prantslased ise pikka viha pidavat, pigem vaadatakse Henryle alt üles. "Suur mängija, Prantsuse jalgpalli härrasmees," ütles Henryga koos pallinud Prantsusmaa puurilukk Hugo Lloris. "Tema süda murdub pooleks. Ennekõike on ta prantslane ning ta on jätnud jälje Prantsusmaa jalgpalli ajalukku."

REKLAAM

Prantsusmaa ja Belgia on mõlemad väga head, kuid erinevat jalgpalli mängivad meeskonnad. Prantslaste seas domineerivad noored talendid ning Belgia nimekirjas on pigem kogenumad mängijad, kelle tähetunniks peaks olema tänavune MM. Esimese poolfinaali võtmeküsimus ongi see, kas võidab talent või kogemus.

19-aastase Kylian Mbappe kiirusest ja tehnikast on tõenäoliselt kõik jalgpallisõbrad kuulnud ning tänapäevastest staarmängijatest oma arengus ees oleva ääremängija õlule on pandud suurem osa Prantsusmaa lootustest. Ka Belgia kapten Eden Hazard ütles, et Mbappe näol on tegemist mängijaga, kes võiks Ballon d'Ori juba praegu oma kollektsiooni lisada.

Küll aga ei ole kiidulaul alati parim motivaator, sest vaatamata tema varasematele õnnestumistele, siis võib ka kangeim mängija murduda. Justkui reeglitepäraselt kipuvad ka valitsevad maailmameistrid juba MM-i alagrupifaasis murduma. Teatav häirekell vilgub Mbappe kohal, kuid see ei tähenda seda, et kohe või üldse tegudeks läheb. Kui must kass jookseb üle tee, siis tuleb lihtsalt ettevaatlik olla.

Seni on Belgia näidanud, et väravaid lüüa osatakse ning enda oma valvamisega saadakse veel piisavalt hästi hakkama. Prantsusmaa realiseerimine on olnud rahuldav, kuid mida aeg edasi, seda keerulisemad vastased ees ootavad. Belgia ei ole kergete killast ning valvsuse kaotamine võib väga halvasti kätte maksta, neid vilju on Jaapan juba maitsta saanud. Tõenäoliselt ootab prantslasi ees raske, kuid väärikalt võideldav vastasseis.

Laura Jaansen: "Prantsusmaad on olnud hea jälgida ning sama saab öelda ka belglaste kohta. Võttes arvesse eelnevaid mänge, siis ma usun, et Belgia hõivab koha finaalis. Nad on olnud isukad ja iseloomuga mängijad ning kui kaugemale vaadata, siis belglaste MM-i võit oleks justkui aus. Belgia võidab 3:1."

Betsafe'i koefitsiendid:

Prantsusmaa võit - 2,50
Viik - 3,25
Belgia võit - 3,15

SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

Anne Dua   •  
(117.1.160.***)
Sellise vastasseisu eel võivad Prantsusmaa legendi vallata erinevad emotsioonid, justkui mõistus sooviks üht, kuid süda ihkab teise võitu.!
https://happywheels24.com/vex-3

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK