Uhke! Paskotši tegi eurosarjas Tottenhami esindusvõistkonna eest ametliku debüüdi (+teised tulemused) (2)

Pacos Ferreira väravat tähistamas. Foto: Scanpix / Luis Vieira / AP

Euroopa Konverentsiliigas peeti täna õhtul maha kvalifikatsioonifaasi play-off -ide avakohtumised. Lisaks Tallinna Flora 4:2 võidumängule Shamrock Roversi vastu selgitati parem võistkond välja veel 20 vastasseisus.

Eesti vutisõbra jaoks oli kahtlemata intrigeerivaim lahing see, mis toimus Portugalis - nimelt pääses 18-aastane Tallinna poiss Maksim Paskotši esmakordselt ametlikus kohtumises Tottenham Hotspuri koosseisu.

Paraku ei läinud kohtumine Tottenhami jaoks päris selliselt, nagu oodati - 45. minutil viis Lucas Silva Portugali mulluse viienda meeskonna 1:0 juhtima. Rohkem väravaid ei löödud ja nädala pärast aset leidvale korduskohtumisele sõidab eestlase koduklubi vastu 0:1 kaotusseisus.

Siiski ei jäänud Paskotši (ega ka Eesti jalgpallisõber) tühjade pihkudega, sest 87. minutil (Spursi Twitteris ekslikult märgitud 89. minut) tegi peatreener Nuno Espirito Santo ajaloolise vahetuse. Veidi vigastada saanud Cameron Carter-Vickers lahkus väljakult ning tema asemele tuli ei keegi muu kui mees numbriga 48 - Maksim Paskotši, kes võttis taas sisse koha paremkaitses. Seal, kus ta ka hooajaeelsetes treeningkohtumistes Spursi esindusmeeskonna eest mängis.

Karagandõ Sahtjor - Tel Avivi Maccabi 1:2 (0:0)