Ühes Meistrite liiga algusega kerkisid taas üles Euroopa superliiga jutud. Konkreetsemad kui eales varem (1)

Euroopa Premier League - Real Madridi president Florentino Perez (vasakul) poolt, UEFA president Aleksander Ceferin (vasakult teine) vastu, FIFA president Gianni Infantino (paremal) väidetavalt poolt. Infantino on varem soovinud FIFA mõjuvõimu suurendada suuremamahulise klubide MM-iga. Foto: Brit Maria Tael

Meistrite liiga uue hooaja algus on mõistagi hea aeg alternatiivide välja pakkumiseks. Sky Sports edastas teated, et tippklubid üritavad luua Euroopa Premier League'i, mida väidetavalt toetab isegi FIFA.

Enam kui 12 võistkonda Inglismaalt, Hispaaniast, Itaaliast, Saksamaalt ja Prantsusmaalt peavad kõnelusi, et saada uue superliiga asutajaliikmeteks. Vaid valitud klubidest koosnev liiga tahaks väidevalt alustada juba 2022. aastal.

Euroopa Premier League koosneks 18 klubist, mis mängivad omavahel kodus ja võõrsil. Põhihooaja järel järgneksid play-off'id parima selgitamiseks. Plaani ühed eestvedajad on Liverpool ja Manchester United. Inglismaa klubidest on juttu tehtud ka Arsenali, Chelsea, Manchester City ja Tottenhamiga, kuigi Inglismaale ei taheta liigas anda üle viie koha.

Üks suuremaid asjaajajaid antud projektis on Real Madrid. Hispaaniast tahetaks kaasata veel Barcelona ja Atletico Madrid, mujalt näiteks PSG, Juventus ja Müncheni Bayern.

REKLAAM

Kogu asja eesmärk on teenida senisest veelgi rohkem raha. Liiga alustamiseks suheldakse praegu Wall Streeti panga JP Morganiga, et tagada kuue miljardi dollari suurune investeering. Liiga auhinnaraha ulatuks igal aastal sadadesse miljonitesse eurodesse, mis on oluliselt suurem praegu klubide poolt Meistrite liigas saadavast.

Formaat, mille kohaselt mängitaks Euroopa Premier League'i paralleelselt koduste meistrivõistlustega, võiks tähendada Meistrite liiga surma, mistõttu on UEFA plaanile vastu. Lisaks ei meeldi mõte mitmetele riiklikele alaliitudele. Sky Sportsi allikate väitel on revolutsioonilisel plaanil FIFA toetus aga olemas.

"FIFA ei soovi kommenteerida ja osaleda spekulatsioonides, mis kerkivad üles iga natukese aja tagant," öeldi aga oma ametlikus vastuses.

1 kommentaar

Wingback   •  
(213.180.19.***)
Uskumatu kui selline asi läbi läheb.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK