Ühe sukeldumise saaga ehk Mehhikol on võimalus Robbeni röövi eest kätte maksta (0)

Foto: Hendrik Osula

Täna hilisõhtul ja homme varahommikul peetakse Brasiilias U17 MM-finaalturniiri poolfinaale ja mõlemat kohtumist kannab Soccernet.ee otsepildis üle.

Mehhiko ja Hollandi jalgpalliajaloo kõige skandaalsem omavaheline kohtumine toimus viis suve tagasi Brasiilias, kui MM-i kaheksandikfinaalis omavahel vastamisi mindi. Giovani dos Santos viis mehhiklased 48. minutil juhtima, aga 88. minutil Wesley Sneijder viigistas ja siis juhtus midagi, mida Mehhiko pole tänase päevani unustanud. Äsja karjääri lõpetanud Arjen Robben sukeldus karistusalas ja neljanda üleminuti penaltist marssis Holland veerandfinaali.

Kui näiteks Twitterisse sisse toksida fraas "No Era Penal" ehk "See ei olnud penalti", siis on näha, et mehhiklased mäletavad seda siiamaani nagu see oleks alles eile olnud.

2014. aasta lõpus kohtusid meeskonnad kontrollmängus uuesti ja mängul ajakirjanikuna töötanud Bulgaaria legend Hristo Stoichkov otsustas Robbeni kulul natuke nalja visata. Enne mängu otsis ta mehe üles ja kinkis talle särgi, kuhu oli peale kirjutatud "No Era Penal". Robben tunnistas seal samas, et igaks juhuks ei tasu tal mitu head aastat veel Mehhikosse minna. 

REKLAAM

Nüüd, viis aastat hiljem sai Mehhiko uue võimaluse, seda küll U17 vanuseklassis, aga vähemalt MM-il. Robbeni tekitatud ängi see ei muuda, sest Mehhiko langes ka eelmisel aastal suurel MM-il kaheksandikfinaalis (juba seitsmendat korda järjest), aga U17 MM-i finaalkoht oleks vägev saavutus.

Kõik kangelased ei kanna keepe

Eelmainitud lause kehtib paljuski just kaitsvate poolkaitsjate kohta, kes erinevalt ründajatest eriti välja ei paista. Kui Prantsusmaa 6:1 Hispaaniast jagu sai, siis lauldi väravaküttidele küll oodi, aga vähemalt sama oluline oli nende tagala, kes teravate Hispaania välkudega hakkama sai.

Eraldi on pärast veerandfinaali palju räägitud Naouirou Ahamadast. Prantsusmaal kipuvad kaitsvad poolkaitsjad kandma numbrit 13. Nii tõmmataksegi juba N'Golo Kante ja Ahamada vahel juba paralleele, sest iseloomuomaduselt on mõlemad sellised "nägu naerul" tüüpi tegelased, kes naudivad seda, mida teevad.

Prantsusmaale tuleb vastu aga alati ohtlik Brasiilia, kes on U17 MM-i poolfinaalis juba üheksandat korda. Ühelgi teisel poolfinalistil nii palju ette näidata pole.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK