UEFA tegi treenerite ja mängijate elu koondiseaknas veidi lihtsamaks (0)

Foto: Brit Maria Tael

Kuivõrd järgmisel nädalal algavas koondiseaknas on ette nähtud tavapärase kahe asemel kolm mängu, siis on UEFA natuke rahvuskoondistele vastu tulnud. Tavapärase kolme vahetuse asemel lastakse treeneritel vangerdada viiel korral.

Viie vahetuse reegel on suvest tuttav nii Euroopa tippliigadest kui eurosarjade otsustavatest lahingutest. Eesti meistriliigas pärast koroonapausi viie vahetuse reeglit ei rakendatud. 

"UEFA on tulnud koondisetreeneritele vastu ja kehtestanud viie vahetuse reegli," avaldas Eesti koondise peatreener täna ajakirjanikele. "See aitab heas mõttes mängijaid säästa ja teistpidi ka vajalikku energiat väljakule tuua. Sõpruskohtumises Leedu vastu on kuus vahetust ja järgmises kahes viis. See teeb olukorra nii minu kui mängijate jaoks natuke lihtsamaks."

Voolaid jätkas: "Viie vahetuse reegel on meie jaoks väga kasulik. Maailmas on spekuleeritud, et kas see on nüüd korvpall, aga rahvuskoondise mängijate jaoks ongi see ekstrakoormus. Nemad ei saa puhata, kui teised samal ajal saavad."

REKLAAM

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK