U19 saalikoondis alustas EM-i eelringi viigipunktiga. Skiperski: tulemus jääb kripeldama (1)

Maksim Gontšarov. Foto: Futsal Week 2023

Täna alustas Eesti U19 saalijalgpallikoondis oma EM-valikturniiri eelringi, kus suudeti alustuseks viigistada võõrustajariik Leeduga. Eestlaste tabamuse eest hoolitses Roman Bažkov.

Kui aasta alguses tunnistas noortekoondis ainult suureskoorilisi võite või kaotuseid (0:7 Belgia, 6:0 San Marino, 2:5 Türgi), siis seekord tegid mõlema osapoole väravavahid korralikumat tööd. Eestlased läksid Balti turniiridelt tuttavate meeste vastu juba kümnendal minutil juhtima, kui värav õnnestus lüüa Sillamäe Silmetit esindaval Bažkovil. Avapoolaeg lõppeski sinisärkide minimaalse eduga.

Ka teisel poolajal hoiti tublisti pikalt eduseisu, ent 34. minutil lõpuks murduti ning Matas Siaurusevicius tõi tabloole viigiseisu. Rohkemaks kumbki aga võimeline polnud. Statistika põhjal võib pisut domineerivamaks pooleks lugeda just eestlasi, kes tegid 29 pealelööki leedukate 25 vastu ning tabasid kolmel korral posti (Leedu ragistas väravaraame vaid korra).

Peatreener Dmitri Skiperski jäi mänguga üldpildis rahule. "Algus oli raske, aga siis saime rohkem mängu sisse ja hakkasime momente looma. Mängisime kaitsest lähtuvalt, pidasime seal hästi vastu ja tekitasime olukordi. Tulemus jääb kindlasti kripeldama: momentide loomisega jäin rahule, aga realiseerimisega jäime täna veidi hätta," võttis Skiperski mängu kokku.

Dmitri Skiperski hoolealuste turniir sellega aga läbi veel pole: juba homme päeval mängitakse Druskiniskais Inglismaaga ning lõpetuseks saadakse laupäeval kokku Maltaga. Kahe tulevase konkurendi omavaheline duell lõppes inglaste 6:0 võiduga. Matši jõudis vaadata ka eestlaste treeneritebrigaad ning Skiperski tõdes, et britid olid selgelt üle: "Jõudsime kohale nende kohtumise lõpuks ning oli näha, et mäng oli väga ühepoolne. Inglastel on hea jalgpalliharidus ning nad on individuaalselt ja tehniliselt osavad."

Põhivooru saamiseks tuleb alagrupp lõpetada esikohaga. Kui seda suudetakse, siis ootavad eestlasi EM-valikturniiril ees heitlused Itaalia, Türgi ja Tšehhiga.