U19 Eliitliiga Esiliiga võit läks Unitedi ees Legionile (0)

Eile Premium liigas debüteerinud Nikita Ivanov (palliga) lõi U19 Eliitliiga Esiliigas kümme väravat. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

U19 Eliitliiga Esiliigas osutus tänavu seitsme võistkonna konkurentsis parimaks Tallinna JK Legion, kes kogus 15 mänguga 37 punkti. Tiitli lõpliku saatuse otsustas möödunud nädalal Legion – FC Nõmme United kohtumine.

Legion võitis hooaja vältel 12 mängu, viigistas ühe ja kaotas kaks. Viimases voorus alistati möödunud nädalal üliolulises kohtumises FC Nõmme United, keda edestati lõpuks kuue punktiga. Legion läks oma viimasele mängule vastu teadmisega, et üks kohtumine oli Nõmme vastu võidetud 4:0 ja teine viigistatud 4:4, mistõttu pidi Unitedi tiitlilootuse säilitamiseks saama rivaali üle väravaterohke võidu, vahendas jalgpall.ee.

Eelmise nädala teisipäeval Wismari staadionil aset leidnud matši Nõmme Unitedi vastu juhtis Legion 22. minutiks 2:0, kui kümnendal minutil oli täpne Leonid Arhipov ja seejärel Andrei Smirnov. Egert Õunapuu tõi Nõmme meeskonna 37. minutil küll ühe värava kaugsele, kuid Deniss Drabinko ja Nikita Ivanovi tabamused andsid vaheajaks Legonile juba 4:1 eduseisu. Kuigi Tristan Vendelin vähendas 70. minutil kaotusseisu 2:4 peale, siis Aleksandr Nikolajevi ja Smirnovi tabamused vastavalt 78. ja 86. minutil andsid lõpuks 6:2 võidu Legionile.

Nõmme oleks teisipäevase võidu korral jäänud Legionist veel kolme punkti kaugusele, kuid üks kohtumine oli veel ees ootamas. Selle kohtumise suutis ka Nõmme võita, kui nädala lõpus mängiti FCI Levadia üle 4:0.

Kolmanda koha saavutas 25 punkti kogunud JK Tabasalu ja neljas oli 19 punktiga FCI Levadia.

Viimase ringi mängisid tabeli alumises pooles kolm meeskonda. Parimaks osutus 19 punkti kogunud Nõmme Kalju FC ning kuuenda koha saavutas Raplamaa JK kümne punktiga. Tallinna FC Flora oli nelja punktiga seitsmes ehk viimane.

U19 Eliitliiga Esiliiga suurimaks väravakütiks osutus tänavu Kalju mängija Karl Stefan Lill, kes lõi 11 mänguga lausa 14 väravat. Unitedi mängija Egert Õunapuu lõi 11 väravat ning Dinars Ekharts (JK Tabasalu) ja Nikita Ivanov (Legion) said võrdselt kirja kümme tabamust.

Kui noorte Meistrite liigasse pääseja selgitamiseks mõeldud U19 Eliitliiga Meistriliigas võidutses Tartu Tammeka, kes alistas 1:0 justnimelt Legioni, siis teistes sarjades olid Legioni noored tänavu ülimalt edukad: Legioni duubliga võideti nii väikesed karikavõistlused kui ka teine liiga, lisaks kõnealune U19 Eliitliiga Esiliiga.