Tunjov ja SPAL nautisid arvulist enamust terve poolaja, kuid tasuks vaid punkt (+ Mets, Kirss ) (0)

Georgi Tunjov Eesti koondises. Foto: Brit Maria Tael

Võõrsil mängivad eestlased pidasid nii liigamänge kui kontrollkohtumisi. Georgi Tunjov ja SPAL teenisid karastavat punktilisa, Nowy Saczi Sandecja ja Robert Kirss said suure võidu ning Karol Mets madistas Midtjyllandi vastu.

Georgi Tunjov aitas SPAL-il mängida Serie B tabelis eespool paikneva Ascoliga viiki. Eesti koondislase koduklubi läks juhtima 16. minutil, enne avapoolaja lõppu suutis Ascoli viigistada. Seejärel teenis vastane punase kaardi ning SPAL sai nautida arvulist ülekaalu, mis väravat siiski ei toonud. Tunjov vahetati mängu 64. minutil. SPAL on 21 mängu järel 14. kohal, Ascoli 12.

Henri Anieri koduklubi Muangthong United sai Tai kõrgliigakohtumises 5:1 võidu Lampangi üle. Kahe väravaga särasid Eric Johana Omondi ning klubiga taasliitunud Willian Popp. Anier koosseisu ei kuulunud. Muangthong hoiab 16 vooru järel kümnendat kohta, tänane duellipartner on viimasel real.

Nikita Baranov ja Jerevani Pjunik pidasid kontrollkohtumise Ukraina kõrgliigatiimi Dnipro-1 vastu. Avapoolaja 0:1 kaotanud Pjunik jäi kokkuvõttes alla 1:3. Baranov tegi kaasa teise kolmveerandtunni. Mängud Armeenia kõrgliigas lähevad edasi veebruarikuu lõpus.

Robert Kirss ja Poola esiliigaklubi Nowy Saczi Sandecja kontrollisid vormi Prešovi Tatrani vastu, kes toimetab muidu Slovakkia teisel astmel. Kirsi kodulubi sai kirja 4:0 võidu, kõik tabamused löödi teisel poolajal. Algkoosseisu kuulunud ning 55. minutil välja vahetatud Kirss jalga valgeks ei saanud. Sandecja hooaeg läheb edasi veebruarikuu teisel nädalal.

Karol Mets ja St. Pauli pidasid kontrollkohtumise taanlaste Midtjyllandi vastu, mis lõppes 0:0 viigiga. Algkoosseisu kuulunud Mets teenis mänguaega pisut enam kui tunnikese jagu. St. Pauli hooaeg 2. Bundesligas jätkub 29. jaanuaril võõrsil Nürnbergi vastu.