Tuneesia võttis viimasest mängust veel viimast (0)

Tuneesia võttis grupivooru viimases mängus napi, aga kindla 2:1 võidu südamlikult mänginud Panama üle.

Saranskis toimunud kohtumist alustas Tuneesia paremini, aga meeskond ei saanud häid võimalusi. Panama kaitses tugevalt ning tuneeslased pidid palli omavahel söötma ning mängijaid vabastama, aga see neil ei õnnestunud ning Panama suutis end pinnal hoida.

33. minutil juhtus ka see, mida tuneeslased kartsid. Jose Rodriguez sai kasti ääres palli ning lõi tugeva löögi vastu tuneeslase Yassine Meriah külge, mis sai õnnetu rikošeti, mis pettis väravavahi Aymen Mathlouthi ja lendas ta selja taha.

Panama suutis tuneeslasi vaos hoida ka ülejäänud aja esimesest poolest ning läks poolaega napi 1:0 eduseisuga.

Teist poolt alustas Tuneesia kõvasti aktiivsemalt ning juba varakult oli näha, et Panama ei suuda enam tuneeslastega sama hooga vastu panna.

Tuneesia sai oma viigivärava kätte 51. minutil, kui Ben Youssef sai ilusa söödumängu tagajärjel veeretada palli tühja väravasse.

Mäng jätkas Tuneesia taktikepi all. Panama jäi pigem kaitsesse ootama eksimusi, aga tuneeslased ei libisenud. Nad lõid hoopis ühe värava veel. Enam-vähem identse väravaga sai Wahbi Khazri lüüa palli tühja väravasse ning Tuneesia tuua lähedale oma esimesele võidule.

Mäng veeres rahulikult lõpuminutiteni ning kumbki meeskond suuri riske ei võtnud. Lõpuminutitel tekitas väikese ohutunde Panama karistuslöök heast kohast, aga pall läks otse väravavahi kätte.

Lõpuvilega kinnitas Tuneesia endale kolmanda koha grupis ning võib uhkena Venemaalt tagasi sõita. Panama suutis samuti Tuneesia tugevale survele vastu pidada ning üks MM-i väiksematest riikidest näitas, miks ta kõrgesse klassi kuulub.

Panama - Tuneesia 1:2 (1:0)
33. ov. Yassine Meriah - 51. Fakhreddine Ben Youssef, 66. Wahbi Khazri

Hoiatused: 78. Ricardo Avila, 81. Gabriel Gomez - 44. Ferjani Sassi, 71. Anice Badri
Kohtunik: Nawaf Shukralla (Bahrein)

Panama: Penedo, Roman Torres (56. Tejada), Escobar, Machado, Ovalle, Gomez, Godoy, Avila (81. Arroyo), Barcenas, Jose Luis Rodriguez, Gabriel Torres (46. Cummings).
Varus: Arroyo, Baloy, Calderon, Cummings, Davis, Diaz, Perez, Pimentel, Alex Rodriguez, Tejada.

Tuneesia: Mathlouthi, Meriah, Bedoui, Haddadi, Nagguez, Skhiri, Chaalali, Sassi (46. Badri), Sliti (76. Khalil), Ben Youssef, Khazri.
Varus: Badri, Benalouane, Ben Amor, Khalifa, Khalil, Khaoui, Maaloul, Srarfi.