Tugevuselt viienda liiga klubi täitis Saksamaa karikasarjas Bayerni vastu eesmärgi (Läti poolkaitsja debüteeris Bayerni eest!) (0)

Euroopa jalgpalli valitseja Müncheni Bayern teenis Saksamaa karikasarja avaringis võidu, alistades kodusel Allianz Arenal tugevuselt viienda liiga klubi Düreni 3:0.

2017. aastal (!) loodud Dürenil oli mäng Bayerniga klubi ajaloo esimene kohtumine Saksamaa karikavõistlustel, kuhu kindlustati pääse võiduga regionaalsarjas. Kohe esimene loos oli õnnelik, sest vastaseks tuli Euroopa parim klubi. Düreni president ütles enne mängu, et eesmärk on hoida ära krahhi, mis tabas Barcelonat, kes kaotas Meistrite liiga veerandfinaalis Bayernile 2:8.

Erilise mängu jaoks said Düreni mängijad spetsiaalse mänguvormi ning Bayern andis neile reisibussi koos Düreni värvidega. Esialgu oleks mäng pidanud toimuma Düreni koduväljakul, kuid kuna sealsel staadionil on ehitustööd, siis pandi pall mängu Bayerni koduareenil Allianz Arenal.

See õnnestus kuhjaga. Korralikult alustanud ning häid väravavõimalusi omanud Düren ei teinud küll Bayerni vastu skoori, kuid ei lubanud endale lüüa kaheksat väravat. Bayerni eest skoorisid avapoolajal Eric-Maxim Choupo-Moting ja Thomas Müller. Teisel poolajal sahistas Choupo-Moting. Lisaks säras Düreni väravasuul puurilukk Kevin Jackmuth suurepäraste tõrjetega.

Tõsi, Bayern ei mänginud oma põhikoosseisuga, sest puudusid paljud staarmängijad eesotsas Manuel Neueri, Robert Lewandowski, Joshua Kimmichi ja Serge Gnabryga. Lisaks jäid eemale David Alaba, Kingsley Coman, Leon Goretzka, Lucas Hernandez, Benjamin Pavard, Corentin Tolisso ja Leroy Sane.

Bayerni esindusmeeskonna eest debüteeris Läti koondise 20-aastane poolkaitsja Daniels Ontužans, sekkudes mängu 87. minutil, kui kõik väravad olid löödud. Ontužans on esimene Baltimaade mängija, kes Bayerni eest mänginud. Lisaks debüteerisid väravavaht Alexander Nübel, ründaja Choupo-Moting, äärekaitsja Bouna Sarr, poolkaitsja Marc Roca.

Düren - Müncheni Bayern 0:3 (0:2)