Tugev tuul tõi Etarile üllatava kaotuse, Edur pääses taas algkoosseisu (0)

Kui aasta aega tagasi mängis Edur taliturniiril, siis nüüd jookseb mees väljakule Bulgaaria kõrgliigas. Foto: Brit Maria Tael

Kuna Bulgaaria kõrgliiga naaseb paari nädala pärast talvepausilt, siis peavad kohalikud klubid juba tasapisi sõprusmänge. Veliko Tarnovo Etaril täna aga väga hästi ei läinud, kuna Nova Zagora Zagoretsile, kes mängib kolmandas liigas, jäädi lausa 1:3 alla. Eestlane Mark Edur kuulus Etari algkoosseisu.

Treeningmatš kahe Kesk-Bulgaarias paikneva klubi vahel toimus Etari kodulehe kirjeldusel väga halbades ilmaoludes. Nimelt olid häirivaks nii vihm kui ka tormine tuul ning teise poolaja eel olevat mängu kohtunik Petar Kuzev isegi pakkunud välja mängu katkestamise. Sellega peatreenerid aga ei nõustunud ja seega peeti matš lõpuni.

Avapoolajal olid meeskonnad üsnagi võrdsed ning kui poole tunni möödudes läks Zagorets Plamen Ivanovi pealöögist juhtima, siis vaid viisteist minutit hiljem suutis Etar võõrustajad piisavalt survestada, et pall kodumeeste omast jalast nende väravasse põrkas.

Teise poolaja alguses keskendusid külalised ründemängule ja seega jäeti oma kaitse auklikuks. Kaheksa minutiga löödi neile kaks väravat ja sellega oligi matš tehtud. Väidetavalt pidid Etari mehed viimased 45 minutit vastutuult mängima ning seetõttu suudeti vaid korra vastaste väravat tõsiselt ohustada.

Parva Ligas (Bulgaaria meistriliiga) paikneb Etar endiselt viimasel ehk 14. kohal, kuid ühed võidupunktid tõstaksid tiimi lausa kolme positsiooni võrra. Järgmisest matšist siiski liialt palju loota ei tasu, kuna 15. veebruaril mängitakse suverräänse liidri Razgradi Ludogoretsiga.