Treenerivahetuse imeline mõju tabeli viimase näitel: kõigepealt näpistad Barcelonat, siis jätad kurvastama Cazorla (0)

Hispaania kõrgliiga pühapäevane mängupäev on alanud eeldatavate autsaiderite võitudega endast tabelis kõrgemal asetsevate meeskondade üle. Vaat et kõige vägevam on see, millega sai hakkama üle poole tunni kümnekesi mänginud Espanyol.

Barcelona linna vähemkuulus klubi Espanyol oli eelmise aasta lõpuks täielikus mudas - La Ligas viimasel kohal, mäng ei sujunud, punkte tuli väga vaevaliselt. Mis võiks siinkohal aidata? Ühe korra oldi juba sel hooajal treenerit vahetatud, kui Pablo Machin toodi David Gallego asemele, kes alles mõned kuud varem võistkonna etteotsa oli asunud. Klubi otsustas, et tuleb ikkagi veel vangedada ja palkavad sel hooajal oma kolmandaks peatreeneri Abelardo Fernandezi - FC Barcelona, Sporting Gijoni ja Hispaania koondise kaitselegendi.

Varasemalt Gijonis ja Alavesis omale treenerina nime teinud Abelardo näitas kohe, milleks ta võimeline on, kui tema debüütmängus viigistati 2:2 oma suure linnarivaali endaga. Järgnes karikamäng madalama liiga klubiga, kes alistati probleemideta. Täna sõideti külla Villarrealile, kes noolib tänavu eurosarja kohta.

Kui oled aga leidnud tahtmise ja enesekindluse, mis vahepeal kadunud olid, siis pole vahet, kes sul vastas on. David Lopez viis Espanyoli võõrsil Villarreali vastu juba viiendal minutil juhtima, kui ta nurgalöögijärgses olukorras palli viielt meetrilt võrku suunas.

47. minutil näitas oma klassi Real Madridi kasvandikust 25-aastane ründaja Raul de Tomas, kes on Hispaania jalgpalli sõpradel meeles Rayo Vallecano perioodist tõelise väravakütina, ent kes tänavuse hooaja esimese poolega Benficas justkui eikellekski kahanes. Karikamängus sai de Tomas väljakule 30 minutiks, millega lõi kohe ühe värava. Täna jooksis ta Espanyoli särgis esmakordselt väljakule liigas ning võimas pealöök viis ta uue koduklubi võõrsil 2:0 juhtima.

59. minutil blokeeris aga Espanyoli kaitsja Javi Lopez karistusalas käega vastaste pealelöögi ning kuigi kohtunik lasi esialgu mängul jätkuda, otsustas VAR, et sellest olukorrast tuleb määrata penalti. Villarreali legend Santi Cazorla 11 meetri pealt ei eksinud - 1:2.

Mängu lõpus otsis ülekaalus Villarreal meeletu isuga viigiväravat, kui Cazorla lõi veel posti ja Carlos Bacca sai hästi löögile, ent Espanyoli mehed pidasid vastu. Abelardo teine liigamäng tõi Espanyolile esimese liigavõidu pärast 27. oktoobrit. On põhjust tähistamiseks, kuigi tabeli viimaselt realt veel minema ei pääsetud.

Espanyoli kõrval sai väga hea tulemuse kirja ka Real Betis, kes alistas kodus 51 171 pealtvaataja ees koguni 3:0 Real Sociedadi, kes neist liigatabelis viis kohta kõrgemal. Esimese värava lõi Borja Iglesias Sergio Canalese nurgalöögist, teise lisas kastis täpset jalga näidanud vanameister Joaquin ning lõppseisu vormistas Canales ise vahetult lõpuvile eel.

Real Betis - Real Sociedad 3:0 (2:0)