Treeneritöö juurde naasnud Zelinski: oli väga hea aeg, et pea jalgpallist välja puhata (1)

Indrek Zelinski. Foto: Brit Maria Tael

Aasta esimestel päevadel Paide Linnameeskonnaga käed löönud Indrek Zelinski tunnistas Soccernet.ee-le antud usutluses, et ootas väga jalgpalli juurde naasmist.

Koroonaviiruse tõttu lõpetas Zelinski mais lepingu Soome esiliigaklubi KTP-ga, kuna rahamurede tõttu oleks alternatiiv olnud palgakärbe. Legendaarne väravakütt valis Eestimaale naasmise ja laotöö. Ta tunnistas, et aasta edenedes kibeles ta jalgpalli juurde aina enam tagasi.

"See oli väga hea aeg, et pea jalgpallist välja puhata ja läbi seedida kõik, mida vahepeal on saanud kogeda. Mul oligi selge plaan, et teen novembri lõpuni muud tööd ja detsembrist pühendasin end aktiivselt uue töökoha leidmisele. Eesti jalgpalliturg on kahjuks nii väike, aga midagi pole teha, need on meie tingimused. Ma olen väga õnnelik, et Paidega kokkuleppele jõudsime," sõnas ta.

Ta rääkis täpsemalt: "Esmalt võtsin ühendust abitreeneri Erki Keskülaga ja küsisin, kas nad on mõelnud treeneritetiimi täiendamisele. Järgmisena suhtlesin Slavaga (Paide peatreeneri Vjatšeslav Zahovaikoga - R. V.) ja saime treeneritetiimi ning spordidirektoriga kokku. Näitasin, mis ma oskan, mida olen teinud ja juurde õppinud, ja millised on mu üldised jalgpallivaated. Nii ta läks. Mul oli ka kontakte teiste klubidega, aga Premium liigas ainult põgusad."

REKLAAM
Kuigi Zelinski on töötanud ka Pärnu Vapruse ja Eesti naiste koondise peatreenerina, siis on lõviosa tema treenerikarjäärist (2012 - 2015 Levadias ja 2019 - 2020 KTP-s - R. V.) möödunud abitreenerina. "Mõnele sobibki abitreeneri töökoht rohkem kui peatreeneri oma, aga ma arvan, et saan mõlemaga hakkama. Olen mõlemat teinud ja tean, mida need positsioonid inimeselt tööalaselt nõuavad."

Soccernet.ee suhtles Zelinskiga Paide esimesel treeningnädalal ja siis ta möönas, et vanemaid mängijaid tunneb ta hästi, aga noorematega läheb veel aega. "Siin on ju maskid ees ja mütsid peas," naeris Zelinski. Meeskonna üldine nägu on talle siiski tuttav. "Ma olin ju ühte kätt pidi Premium liigas kogu aeg sees. Ülevaade sellest, kuidas Paide mängib, oli mul olemas."

***

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko sõnas, et treeneritetiimi täiendamise põhjus oli ilmselge: kuna võistkond kasvab, siis pidi ka treeneritetiim sama jalga käima.

"Me vajasime ühte inimest staff'i juurde, sest meie võistkond järjest kasvab. Seda hallata on keeruline ja igaühele on vaja tähelepanu pöörata. Me oleme igal aastal mugavustsoonis istumisele eelistanud mõelda sellele, kuidas saaks juurde panna. Indreku näol saime treeneri, kes on võimeline tegema analüütikat ja seda tahamegi klubis arendada. Tema valdkond on analüüs, aga samal ajal ka treeneritöö põllul. Hakkame ülesandeid järjest delegeerima ja täpsemalt mõtlema, kuidas tema kvaliteeti parimal moel ära kasutada. Eks uus keskkond võtab kohanemiseks aega, aga ma olen kindel, et ta saab vana kalana hästi hakkama."

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Urmas Ristmägi   •  
(80.235.29.***)
Tere. Kas see Taani äss oli Rimi laos tööl praegu?
Ma olen uhkusega Rimi poes ja see pood päästab Eesti jalgpalli hävi gust. Muidugi pohlaku abiga ;)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK