Torrese kübaratrikk ei lasknud tiitlipohmelusel Cityle pähe hakata (0)

City väravate autorid Ferran Torres ja Joao Cancelo. Foto: Scanpix / Scott Heppell / AP

Reede hilisõhtul läksid Premier League'i 36. vooru kohtumises vastamisi Newcastle United ning juba meistritiitli kindlustanud Manchester City. Väravaterohkest madinast lahkusid 4:3 võiduga külalised.

Newcastle asus 25. minutil mõnevõrra üllatuslikult 1:0 juhtima, kui nende rootslasest keskkaitsja, märtsikuus Eesti vastu samuti platsil käinud Emil Krafth suunas peaga võrku Jonjo Shelvey nurgalöögi. Väravatesajuks läks aga poolaja viimastel minutitel - 39. minutil võttis Joao Cancelo pealelöök esmalt Jacob Murphy jalast ebamugava rikošeti ning lõpetas oma tee väravavõrgus.

Juba 42. minutil asus City ka juhtima - Ilkay Gündogan andis karistuslöögist palli värava ette ja sellele vastu tulnud Ferran Torres suunas palli ülimalt efektse kannalöögiga Martin Dubravka selja taha.

Avapoolaja kolmandal üleminutil kukutas City keskkaitsja Nathan Ake oma karistusalas Newcastle'i ründaja Joelintoni. Mängu peakohtunik Kevin Friend fikseeris esmalt olukorras suluseisu, kuid mitu minutit kestnud videokohtunikuga konsulteerimise järel muutis ta otsuse ära ja määras kodumeeskonnale hoopis penalti. Selle realiseeris Joelinton ise kindlalt ning meeskonnad läksid vaheajale 2:2 viigiseisul.

Teisel poolajal jätkas Newcastle võidujahti. 61. minutil murdis City karistusalasse Joe Willock ning olukorda naiivselt sisenenud Kyle Walker tegi talle vea; kohtuniku otsuseks mõistagi penalti. 11 meetri karistuslööki ise sooritama läinud Willocki löögi suutis Scott Carson küll tõrjuda, kuid tagasipõrkunud palli lõi 21-aastane inglane kindlalt väravasse ning viis oma meeskonna 3:2 ette.

City aga tiitlipohmelusel lõplikult pähe hakata ei lasknud. Vaid kaks minutit pärast Newcastle'i juhtväravat lõi Ferran Torres värava eest sisse Gabriel Jesuse madala tsenderduse. Antud olukorras peavad endile kõvasti tuhka pähe raputama pea kõik Newcastle'i kaitsemängijad - nimelt olid väravalööja Torrese ümber kogunenud lausa kuus kaitsjat, kuid ükski neist hispaanlasele piisavalt lähedal ei olnud ja lööki takistada ei suutnud.

Võiduvormistajaks sai taaskord Torres - veel omakorda kaks minutit pärast eelmist väravat põrkas Joao Cancelo löök postist tagasi ning otse Torresele jala peale, kes nahkkera lati alla saatis. Sellega vormistas ta lisaks iseenda kübaratrikile ka juba meistritiitli kindlustanud City 4:3 võidu.

Newcastle United - Manchester City 3:4 (2:2)
25. Emil Krafth, 45+6. pen. Joelinton, 62. Joe Willock - 39. Joao Cancelo, 42., 64., 66. Ferran Torres

Realiseerimata penalti: 62. Joe Willock (Newcastle)