Top 10 - võõrsileestlaste väravad 2019 (2)

Sergei Zenjov mahtus edetabelisse kahe väravaga. Mõlemad lõi ta vasaku jalaga. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Soccernet.ee koostas toimetuse hääletuse tulemusel kuuendat aastat järjest edetabeli, milles reastas kümme kõige ilusamat võõrsil mängivate eestlaste klubiväravat.

Varasematel aastatel võidutsesid Konstantin Vassiljev (2014, 2015, 2016), Bogdan Vaštšuk (2017) ja Sander Puri (2018). Seekord saime uue võitja.

10. Sergei Zenjov (19. mail Kasahstani kõrgliigas)

Sergei Zenjov lõi võõrsil tabeliliidri (ja hooaja lõpuks kuuendat aastat järjest meistriks kroonitud) Astana vastu 87. minutil Karagandõ Šahtjori 2:1 võiduvärava. Zenjov sai ise oma väljakupoolel vastastelt palli kätte ning lõpetas rünnaku täpse vasaku jala löögiga.

9. Hindrek Ojamaa (7. mail Soome kõrgliigas)

Äärekaitsja Hindrek Ojamaa saatis mängu kõige viimasel sekundil palli valitseva meistri HJK värava ristnurka, tehes lõppseisuks 1:1. See oli Vaasa Palloseura särki kandnud Ojamaa esimene tabamus Veikkausliigas.

8. Henri Anier (20. oktoobril Lõuna-Korea esiliigas)

Suwoni ründaja Henri Anier lõi Lõuna-Koreas oma kolmanda liigavärava, avades mängus Söuli E-Landi vastu skoori (lõpuks jäi kohtumine 1:1 viiki). Ta lõi vasakult äärelt tulnud tsenderduse otse õhust ühe puutega alla nurka. Huvitav fakt: Anier hõivab meie edetabelis täpselt kaheksanda koha juba neljandat aastat järjest.

7. Artur Pikk (5. aprillil Poola kõrgliigas)

Legnica Miedzi ja Krakowi Cracovia kohtumises avas skoori Eesti koondislaste kombinatsioon - Henrik Ojamaa andis peaga resultatiivse söödu ja Artur Pikk lõi pöördelt parema jalaga palli värava katusesse. See oli Pika karjääri esimene tabamus välismaa kõrgliigades. Lõpuks võitis eestlaste koduklubi mängu 2:1.

6. Mattias Käit (11. veebruaril Inglismaa U23 karikavõistluste alagrupifaasis)

Mattias Käit vormistas 87. minutil Fulhami noorte 5:0 võidu Colchester Unitedi eakaaslaste üle. Ta tegi viimasele kaitsjale survet, sai palli kätte, konksutas vastase ära ning lõi karistusala joone kandist alla nurka.

5. Taijo Teniste (11. juulil Euroopa liiga esimeses eelringis)

Bergeni Branni (Norra) paremkaitsja Taijo Teniste viis avamängu 12. minutil oma koduklubi Shamrock Roversi (Iirimaa) vastu juhtima. Ta võttis nurgalöögijärgses olukorras trahvikastist välja tulnud palli endale rinnaga ette ja virutas selle vasaku jalaga värava alanurka. Eestlane tähistas tabamust igati asjakohase saltoga. Paraku piirdus Brann selles kodumängus 2:2 viigiga ja kaotas hiljem võõrsilkohtumise 1:2.

4. Sergei Mošnikov (9. novembril Leedu kõrgliiga üleminekumängus)

Palanga kaptenipaela kandnud Sergei Mošnikov virutas karistuslöögi postipõrkega väravasse nii, et puurivaht ei jõudnud isegi hüpata. Paraku oli Palanga üleminekumängudes Banga vastu selleks hetkeks raskes seisus ning ei suutnudki kõrgliigasse püsima jääda (avamängu 0:2 kaotuse järel tehti kordusmatšis 2:2 viik).

3. Henrik Ojamaa (29. septembril Poola esiliigas)

Legnica Miedzi vasakäär Henrik Ojamaa liikus palliga sissepoole ja lõi selle karistusala nurga tagant värava kaugemasse ristnurka. Ta andis 89. minutil Miedzile lootust, vähendades kaotusseisu Poznani Warta vastu 1:2-le, aga rohkem väravaid enam ei löödud.

2. Georgi Tunjov (26. jaanuaril Itaalia U19 esiliigas)

Georgi Tunjov kõmmutas karistuslöögi üle müüri täpselt ristnurka, viies SPAL-i noored 21. minutil Carpi vastu juhtima. Lõpuks võitis SPAL 2:0. See oli Tunjovi jaoks alles teine mäng Itaalia U19 liigas.

1. Sergei Zenjov (15. märtsil Kasahstani kõrgliigas)

Sergei Zenjov mahtus ainsana siia edetabelisse kahe tabamusega ning tema päralt on ka esikoht. Ilusaima värava lõi ta juba hooaja teises voorus, skoorides vasaku jalaga kauglöögist. See värav vähendas Karagandõ Šahtjori kaotusseisu Almatõ Kairati vastu 1:2-le, sellise tulemusega kohtumine lõppeski.