Tööpostile naasnud Kristal: mängu on õigel moel võimalik tunnetada ainult vahetuspingilt, mitte teleka eest (0)

Nõmme Kalju peatreener Marko Kristal. Foto: Oliver Tsupsman

Nõmme Kalju peatreener Marko Kristal ei saanud meeskonda kahes eelmises mängus juhendada. Kohtumisi FCI Levadia ja Tartu Tammekaga pidi ta jälgima telekast, sest oli sunnitud viibima isolatsioonis.

Koos Kristali naasmisega treeneripingile naasis Kalju ka võitude manu, sest kui Levadiale jäädi 1:2 alla ja Tammekaga tehti 0:0 viik, siis Narva Transist saadi täna 2:1 jagu.

"Kui elukutseks on jalgpallitreener, siis koht, kus olla, on ikka platsi ääres, mitte teleka ees. Loomulikult olin ma Levadia ja Tammekaga peetud mängude ajal peatreeneri ülesandeid täitnud Getulioga ühenduses, aga see ei ole see. Et olla mängus sees ja tunnetada asju, mida on vaja väljakul teha, tuleb olla tehnilises alas. Kuskilt mujalt see võimalik pole.," sõnas Kristal.

Kalju alustas mängu väga hästi, aga vajus teisel poolajal ära ning mängis lõpus suisa tulega. "Täpselt samamoodi olid asjad ka kolmapäeval Tartus. Seal mängisime 30-35 minutit väga hästi, aga ei suutnud realiseerida. Täna suutsime ja tegelikult oleksime pidanud veel paremini realiseerima, sest 4:0 pealt on parem mängida kui 2:0 pealt," sõnas Kristal.

REKLAAM

Teisel poolajal ilmnenud raskustes midagi ootamatut polnud. "On ju teada, kust tuleme ja mis seisus oleme. Trenni, millega midagi mängulist edasi viia või arendada, pole me ju saanud teha. Liigume rütmis taastav trenn – mängueelne trenn – mäng ja siis sama tsükkel kohe uuesti otsa.

Selge see, et teine poolaeg läheb raskeks, sest mängulist füüsilist vormi meil pole. Kui Narva on meist selles asjas parem, siis oli säärane mängukäik loogiline. Ma tean, kui raske mängijatel on pingutada. Täna suutsime selle pingutuse ka tulemuseks realiseerida," rääkis Kalju peatreener.

Kindlat põhikoosseisu pole Kaljul nende kolme mängu jooksul olnud, vaid seal on tehtud pidevalt väikesi muudatusi. "Niisugust situatsiooni pole varem olnud. Lisaks on meil KTM- ja ETM-reeglid, mis teeb koosseisu määramisest huvitava väljakutse. Loomulikult pean ma mängukoormust jagama. Ma ei roteeri roteerimise pärast, vaid eesmärgiga suurendada meie võimalusi kolme punkti võtmiseks. Mõned mehed on viimase nädala jooksul kolm mängu pidanud, teised vähem. Tahame jagada koormust, et mänge võita," sõnas Kristal.

Kalju graafik on tihe. Kolmapäeval võõrustatakse Viljandi Tulevikku ja pühapäeval Tallinna Legionit. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK