Töö läks raisku: Eestis toimuma pidanud U17 EM-finaalturniir jääb ära (1)

Hispaaniatki võitnud U17 koondis ei saa kodus EM-finaalturniiri võõrustada. Foto: Liisi Troska

Tänavu Eestis toimuma pidanud U17 noormeeste vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste finaalturniir jääb ära.

Seoses Covid-19 pandeemiaga jääb 16 koondise osavõtul Tallinnas, Rakveres, Haapsalus, Tartus, Viljandis, Otepääl ja Võrus toimuma pidanud suursündmus ära, mis tähendab, et tänavu selles vanuseklassis Euroopa meistrit ei selgu.

U17 EM-finaalturniiri külastajad oleks veetnud mai ja juuni jooksul Eestis 6700 hotelliööd, turniiri teleauditoorium olnuks hinnanguliselt 10 miljonit.

REKLAAM

"Valmistusime turniiriks mitme aasta jooksul põhjalikult ja pühendunult, mõistagi oleme kurvad, aga saame täielikult aru UEFA otsusest, sest praegustes oludes pole lihtsalt võimalik turniiri plaanerida ka suve teise poolde – liiga palju on riske ja teadmatust, samuti tuleks enne finaalturniiri pidada eliitringi mängud," sõnas U17 EM-finaalturniiri projektijuht Kadri Jägel.

"Suur aitäh kõigile jalgpalliliidu töötajatele, vabatahtlikele, omavalitsustele, toetajatele ja teistele partneritele, kes andsid panuse turniiri ettevalmistusse, ning loomulikult meie U17 koondisele, kes tegi finaalvõistluseks valmistudes suurepäraseid mänge," märkis Jägel.

"Tänan Kadrit ja kõiki teisi, kes pingutasid turniiri väga hea korraldamise nimel. Töötame edasi eesmärgiga tuua lähiaastatel Eestisse mõni teine noorte vanuseklassi finaalturniir, oleme sel teemal UEFA-aga juba suhelnud ja saanud ka positiivseid signaale," kinnitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei.

Lisaks U17 EM-finaalturniirile otsutas UEFA täielikult tühistada ka juulis toimuma pidanud tüdrukute U19 vanuseklassi EM-i. Tüdrukute U17 vanuseklassi EM ja noormeeste U19 vanuse EM, mis pidid toimuma vastavalt mais ja juulis, on hetkeseisul edasi lükatud. Seda põhjusel, et viimased kaks võistlust on kvalifikatsioonivõistluseks oma vanuseklassi maailmameistrivõistlustele.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

parool_on_12345   •  
(212.53.104.***)
väga kurb! loodame et poisid teevad head tööd edasi ja saavad u 19 turniirile. materjali on. nüüd on ainult loota, et nad on vaimselt tugevad ja vigastustest vabad.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK