Tõeline närvide mäng! Leipzigi ja Hertha mängu saatuse otsustasid viimase hetke klaarimised (0)

Christopher Nkunku tabamuse nullis Dodi Lukebakio imepisike varbapuude. Foto: Scanpix / Jan Woitas / DPA

Saksamaa kõrgliigas 10. mänguvooru põnevuskohtumise pidasid ära Leipzig ja Berliini Hertha. Kodused läksid avapoolajal kolme väravaga ette, teine kolmveerandtund äratas ka külalised.

Leipzig läks matši juhtima 25. minutil, kui Emil Forsberg suunas Dominik Szoboszlai tsenderduse kerge põlvekõksuga väravavõrku. Viis minutikest hiljem põrutas David Raum teisegi. Üleminutitel oli Willi Orban õigel ajal õiges kohas ja koksas Leipzigi 3:0 juhtima.

Hertha tõus sai alguse 62. minutil, kui Dodi Lukebakio realiseeris penalti. Kohe sinna otsa virutas Stevan Jovetic teisegi ning külalised olid maas vaid ühe tabamusega. Järgnesid ärevad pool tundi. 69. minutil jõudis Lucas Tousarti katse värava katusele, siis söödeti lihtsalt omadest mööda.

80. minutil oli pahandus oma õuele tekkimas, kui Oliver Christenseni valearvestuse tõttu pääses Christopher Nkunku praktiliselt tühja virutama. Olukorda jõudis aga napilt paikama Lukebakio, kelle imepisike puude suunas palli väravast ikkagi mööda.

Seejärel oli sarnane olukord Leipzigi värava all. Lukebakio hea surve järel võideti keskväljal pall ning Chidera Ejuke katse tõi joonelt ära Kevin Kampl. Värava alt värava alla joosti kohtumise lõpuni, kuid Leipzigi 3:2 võit jäi püsima.

Leipzig on kaotust vältinud viimases kolmes kohtumises ning seniseks tasuks on 15 punktiga 9. koht. Hertha võttis vastu hooaja neljanda kaotuse, kümnenda matši järel hoitakse 15. kohta.

Leipzig - Berliini Hertha 3:2 (3:0)
25. Emil Forsberg, 30. David Raum, 45. Willi Orban - 62. pen. Dodi Lukebakio, 64. Stevan Jovetic