Thomas Häberli: tuleb raske ja tasavägine mäng, eesmärk on esikoht (lisatud pildigalerii) (0)

Eesti meeste jalgpallikoondise peatreener Thomas Häberli. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti jalgpallimeeskonna peatreener Thomas Häberli tõdes enne reedest Rahvuste liiga D-divisjoni teise alagrupi esikohta otsustavat mängu Maltaga, et midagi lihtsat koondist ees ei oota ja vastase murdmiseks ning eesmärgi saavutamiseks tuleb tegutseda nutikalt.

Eestile piisab alagrupi esikoha tagamiseks viigist, aga samas on kodumäng Maltaga kahtlemata koht, kus publik ihkab näha võitu. "Meie eesmärk on alagrupi võit, mis tagab tõusmise C-divisjoni. Samas väljakule minnes on meie siht iga kord täpselt sama – läheme sinna sooviga kohtumine võita.

Me teame tabeliseisu ja tuleb meeles pidada, et ka Maltal on esikohašansid olemas. Kohtumise käigus peame tegutsema nutikalt. Loodan, et saame eesmärgi teistmoodi täidetud, aga meeskond saab sellest ühtemoodi aru (siinkohal vihjab Häberli ilmselt, et kui olukord sunnib, siis on Eesti valmis viigi peale mängima, sest esikoht on tähtsam kui võit – O. J.). Tuleb raske ja tasavägine kohtumine."

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamm märkis pressikonverentsil, et treeningutel on tähelepanu pööratud pressingu erinevatele nüanssidele. Häberli: "Jah, me käisime läbi oma põhimõtted, kuidas vastast tuleb survestada. Aga see on ainult üks osa mängust. Peame ka õigesti kaitsma ning leidma hea tasakaalu kaitse- ja ründemängu vahel."

REKLAAM

Eesti koondisesse kutsutud 26 mängijast jäävad vigastuse tõttu eemale tavapärased põhimehed Mattias Käit ja Märten Kuusk. Ülejäänud 24 meest on Häberli kinnitusel kõik kenasti täie tervise juures ja valmis reedest kohtumist põhikoosseisus alustama. Seega peaksid valmis olema ka väiksemate hädadega kimpus olnud Taijo Teniste, Henrik Ojamaa, Rasmus Peetson ja Martin Miller.

"Kahjuks nemad liituda ei saa, aga teised mängijad peavad olema valmis nüüd neid asendama. Nii eelmistel koondisekogunemistel kui ka klubis mängides on nad näidanud, et on selleks valmis. Selle nädala treeningutel oleme näinud head kvaliteeti. Jalgpallis ongi nii, et kui ühed pole siin, siis saavad võimaluse teised," sõnas Häberli.

Eesti – Malta kohtumine algab A. Le Coq Arenal kell 19.00, otsepilti näitab Viaplay. Festivaliala staadioni ümbruses avatakse kaks tundi enne avavilet. 

SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK